SON DAKİKA!

Bursa Giresunlular Dernegi Agasini Unutmayacak

Bursa’ da bulunan 15 tane Giresun il, ilçe ve köy derneklerinin katkilari ve dernek yönetimi tarafindan olusturulan komisyon tarafindan çalismalari devam eden Gazi Milis Yarbay Osman Aga’ yi anma programina Bursa’ dan su için 1 Otobüsün dolma noktasina geldigi bildirilirken kendi araçlari ile Giresun’ a gidecek olanlar ile yaklasik 150 kisinin Giresun’ da olacagi söylendi.Konu hakkinda bir açiklama yapan Bursa Giresunlular dernegi yönetim kurulu baskani Orman Mühendisi Üzeyir Aktas söyle konustu ; 

1 Nisan 2011 Cuma günü Bursa’ dan hareketle 02 Nisan’ da Giresun’ da yapilacak olan Gazi Milis Yarbay Osman Aga’ yi anma törenlerini katilacagiz.Bu dogrultuda olusturdugumuz komisyon tarafindan çalismalarimizda devam ediyor. Her geçen gün Giresunlu hemsehrilerimizin tarih bilinci ve milli suuru arttikça Atamiz Gazi Milis Yarbay Osman Aga’ yi saygi ile anma programlarina katilimin artacagini düsünüyoruz. Bizlerde atamizin 88.ölüm yil dönümde Giresun’ da mezari basinda bulunmaktan büyük onur duyacagiz’’ dedi.

Karadeniz bölgesinde Rusya sinirindan baslayip Giresun sinirinda son bulan kurtulus günlerinin niçin Giresun’ da olmadiginin unutulmamasinin gerektigini vurgulayan Aktas,  herkesin bu davayi sahiplenerek bir vefa örnegi sergilemesi gerektigini söyledi. Vefa ve sükür bilmeyen bir toplum basari elde edemeyecegine deginen Aktas, Giresun ve çevresinde oturan hemsehrilerimizin sahip oldugu makam, mevki ve ticari basari saglamalarini Gazi Milis Yarbay Osman Aga’ ya borçlu olduklarini unutmamalarini hatirlatti.


Aktas,  açiklamasinin devaminda Osman Aga’ nin ölüm yil dönümünde mezari ve anit heykel önünde yapilacak anma törenlerinde  bir siyasi partinin yapacagi miting’ den fazla kalabalik olmazsa ne Or-Gi Havaalani, ne Egribel tüneli nede Tirebolu demiryolu hayata geçer dedi.


Son olarak Yerel yönetimlere, Sivil Toplum Kuruluslarina, Sosyal mesajlari ile her noktaya mesaj veren Giresunspor’ un cefakar taraftar grubu Genç Çotanaklarada bu paydada büyük önem düstügüne söyleyen Aktas bizler elimizde geldigince bu konuya duyarli olmaya çalisiyoruz herkesin üzerine düsen görevi yerine getirmesini bekliyoruz seklinde konustu.


Halkimizin daha da bilinçlenmesi için Gazi Milis Yarbay Osman Aga hakkinda Giresun dönüsünde Bursa’ da yogun katilimli bir konferans’ da vereceklerini müjdeleyen Aktas bununla ilgili kesin tarihin ileri ki günlerde dernegi web sitesi üzerinden duyurulacagini hatirlatti.


Ayrica Bursa’ dan anma törenlerine katilmak isteyenler Bursa Giresunlular Dernegine basvurarak detayli bilgiye sahip olabilirler.


Haber – Erdal Avci 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.