Uncategorized

Vali Dursun Ali Sahin in Ilk Günü

Önceki gün göreve baslayan Sayin Valimiz Dursun Ali Sahin, ilk denetimini Özel Idare’de yapti.


Bu sabah Özel Idare’yi ziyaret eden Vali Sahin, Genel Sekreter Cumhur Melikoglu’ndan bilgiler aldiktan sonra, bakim atölyesi ve diger birimleri denetledi.Denetim sirasinda ilgililerden bilgi alan Vali Sahin, çalismalarinda basarilar diledi.

Il Özel Idaresi yöneticileriyle toplanti yaparak çalismalarla ilgili bilgiler alan Vali Sahin, haftada bir gün Özel Idare’de çalisacagini kaydetti. 


Vali Sahin, bugün Il Özel Idaresindeki inceleme ve toplantilarin ardindan Gençlik ve Spor Genel Müdürlügünün 2011 yili yatirim programina alinan Gençlik ve Kültür Merkezi yerinin tespiti için daha önceden belirlenen Orman Bölge Müdürlügüne ait arazi ile Seka’da bulunan hazine arazisinde incelemelerde bulundu.

 


 

Her iki arazinin de güzel oldugunu kaydeden Vali Sahin, yapilacak olan tesisin çok önemli bir tesis olmasi sebebiyle seçilecek yerin ulasim kolayliginin bulunmasi ve ayrica çocuklar ile gençlerin yogun olarak bulundugu bir bölgede olmasi gerektigini belirtti.

 Konunun bizzat takipçisi olacagini da ifade eden Vali Sahin, Gençlik ve Spor Genel Müdürlügünce istenilen evraklarin bir an önce tamamlanarak ihale sürecinin baslatilmasi için Il Müdürü Soner Magden’e talimat verdi.

  

Bu gün saat 14.00’de Il Özel Idaresi Encümen Toplanti Salonu’nda yapilan toplantida gündemdeki konular görüsülerek karara baglandi. Vali Sahin, bir yillik görev sürelerini dolduran Il Encümenleri Sükrü Karaman, Murat Aslan, Erol Sezer, Ugur Eraslan ve Abdulselam Çagrici’ya basarili çalismalarindan dolayi tesekkür ederek bir plaket verdi.

 Vali Sahin, Il Genel Meclisi ile birlik ve beraberlik içerisinde ilimize hizmet edeceklerini söyledi.

 Yeni Il Encümenleri, Il Genel Meclisi’nin 4 Nisan 2011 tarihindeki toplantisinda seçimle belirlenecek.

 

IL GENEL MECLISI BASKANINA ZIYARET

 

Il Özel Idaresinde son olarak iki yillik görev süresi 4 Nisan’da sona erecek olan Il Genel Meclis Baskani Osman Öden’i makaminda ziyaret eden Vali Sahin, yaptigi hizmetlerden dolayi Baskan Öden’e tesekkür etti.  Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Baskan Öden, Vali Sahin’e tesekkür etti.

 

Öte yandan Valimize ziyaretler ise gün boyu sürdü, Ak Parti Il baskani ve heyeti, Agir ceza reisi ve Cumhuriyet Bassavcisida Vali Dursun Ali Sahin i ziyaret edip hayrili olasi dileginde bulundular.

 

 

 


 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.