SON DAKİKA!
bursagiresundernegikongre

BURSA GİRESUNLULAR DERNEĞİ KONGREYE GİDİYOR

Bursa’ da faaliyetlerini sürdüren Giresunlular Kültür ve Dayanışma derneği kongreye gidiyor.

BURSAUZEYİRAKTAS

29 Ocak 2012 Pazar günü saat 13:30’ da Emek Çok Amaçlı Düğün salonunda yapılacak kongre öncesi adaylığını açıklayan mevcut başkan Orm.Müh. Üzeyir Aktaş çalışmalarına devam ediyor.
Önümüzdeki dönemin Bursa’ daki Giresunlular için ‘’Milad’’ olması açısından çalışmalarına devam eden mevcut başkan Aktaş geçtiğimiz akşam önümüzdeki dönemde beraber yol almayı düşündüğü arkadaşları ile beraber Yılmazlar Düğün Salonunda bir toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıya Bursa’ da yaşamını sürdüren gelecek dönemde Bursa Giresunlular derneğinin kurumsal yapısı altında yer almak isteyen çok sayıda hemşerimiz katıldı.

Dönemi boyunca yapılan faaliyetleri ve hesap bilançosunu toplantıya katılan hemşerilerine aktaran Aktaş ‘’ 29 Ocak 2012 de yapılacak olan kongrede şuan için tek aday biz gözüküyoruz. Bu akşam burada toplanmamızın amacı da önümüzdeki dönemde yapacağımız projelerimiz ve derneğimizin şuan ki bulunduğu konumdur. Gönül ister ki birçok aday olsun demokratik bir ortamda secim yapalım ve yönetimimizi öyle oluşturalım. Çok adaylı sistemde ne biz kazanırız nede ikinci bir aday kazanır, burada kazanan Bursa’ daki Giresunlular olur’’ dedi.

Yeni Bir Mekana Taşınacağız

Gelecek dönemde yönetime seçildiklerinde ilk adımın derneğin yeni bir mekana taşınması olduğunu söyleyen Aktaş ‘’ Hedefimiz kurumsal yapısı olan bir derneği inşa edip, hemşerilerimize daha modern bir ortamda , herkesin sorunlarını dinleyen ve sıkıntıları aşma konusunda yardımcı olacak sekretaryası olan bir dernek oluşturmaktır’’ dedi. Mevcut dernek binasının da o bölgede bulunan hemşerilerimize hizmet etme noktasında lokal olarak kullanılabileceğini, bununda gelecek dönemde yapılacak olan istişarelerde belli olacağını söyledi.

KASİYAD İle Ekonominin İçinde Olmak

Diğer bir hedefini Geçtiğimiz yıl çalışmaları başlayan Karadenizli Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri derneğini kurmak olarak belirleyen Aktaş ‘’Geçtiğimiz aylarda Giresun’ lu sanayicilerimiz, iş adamlarımız ve yöneticilerimize Bursa Holiday İnn otelde güzel bir kahvaltı ile bir araya getirip KASİYAD’ ın oluşum süreci hakkında bilgiler sunmuştuk. Temeli sağlam bir zemin üzerine kurmak, başlangıçta kendi binamızda faaliyete geçmek için tüm hızıyla çalışmalarımızı devam ediyoruz’’ dedi.

Bursa’ nın ekonomisinde ve bürokrasinde KASİYAD ile etkin rol almak istediklerine vurgu yapan Aktaş ‘’Gelecek yıllar Bursa’ da yaşayan hemşerilerimiz için bir devrim niteliğinde olacaktır’’ dedi.

Daha Çok Öğrenci Bursu , Daha Eğitimli ve Bilinçli Toplam

Derneği kurumsal yapıya kavuşması anlamında çalışmaların devam ettiğini söyleyen başkan Aktaş, Kurumsal yapı ile Üniversitelerde eğitim-öğrenim gören öğrencilere düzenli ödenen bir burs sistemi oluşturmayı düşündüklerini söyledi.

Sitemiz ve değerli büyüklerimiz vasıtasıyla şuan için 10 civarında öğrenciye Burs sağlandığını açıklayan Üzeyir Aktaş ‘’Bilinçli , eğitimli bir toplum yetiştirme anlamında katkı sağlayan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kongreye Katılmaya Özen Gösterelim

Bursa’ daki Giresunluların vizyonunu iyi bir şekilde temsil etmek anlamında bütün hemşerilerinden destek isteyen Aktaş 29 Ocak 2012 Saat 13:30’ da Emek Çok Amaçlı Düğün salonunda yapılacak olan Bursa Giresunlular Derneği Kongresine tüm hemşerilerini davet etti.

Katılımcıların görüş, fikir ve düşüncelerini tek tek açıklamalarından sonra toplantı son bulurken, bu toplantı ile yeni yönetim kurulunun listesi de yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.