SON DAKİKA!

Bursa Kocayayla da Giresun Sesleri

03 Temmuz Cumartesi gününden yaylara çikan Giresunlu hemserilerimiz  Otçu Göçünü aslina uygun bir sekilde yasayarak Cumartesi aksami yakilan Senlik Atesi ve Giresun’ lu sanatçilarin söylemis olduklari Giresun Türküleri ile gece geç saatlere kadar koca bir yilin yorgunlugunu otçu göçü ile attilar.

 

Pazar sabahi Ulu Önder M. Kemal ATATÜRK, Gazi Miralay Topal Osman Aga, Sehit Binbasi H.Avni ALPSALAN ve tüm sehitlerimiz için 1 dakikalik saygi durusu ve istiklal marsimiz ile baslayan senlik, birbirinde degerli sanatçilarimizin söylemis oldugu türküler ile senlendi.


 


 

Düzenlenen senlige Ak Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan,  Bursa Vali Yardimcisi Adnan Kayik, Bursa Büyüksehir Belediyesi Baskani Recep Altepe,  Harmancik Kaymakami Kemal Duru, Keles Belediye Baskani Mustafa Bektas, Harmancik Belediye Baskani Mustafa Çetinkaya, Kütahya Tavsanli Belediye Baskani Mustafa Güler, Bursa Il Genel Meclis Üyesi Hüseyin Güvendi, 21. Dönem Giresun Milletvekili ve Saadet Partisi Genel Sekreteri Turan Alçelik, Bursa Giresunlular dernegi eski baskanlarindan Av.Murat Toker, Yakup Aktas,  Emek Trabzon ve Ilçeleri Dernek baskani Yusuf Birinci, Gümüshane Torul Kürtün Yrd.dernegi baskani Kemal Agca, Bursa Trabzonlular Dernegi baskani Orhan Aygün, Bursa Rizeleriler dernegi baskani Sebahattin Varli, Beykoz kiziltas köyü dernegi baskani Muammer Erdem, siyasi partilerin Bursa temsilcileri ve çok sayida vatandas katildi. 

 


 

Bursa Giresunlular dernegi yönetim kurulu baskani Orman  Mühendisi Üzeyir Aktas  yaklasik 2 ay önce bu kutsal görevi devir aldigini söyleyerek kendisini bu göreve layik görenleri utandirmayacagini söyledi. Son zamanlarda Karadeniz bölgesinde gerçeklesen terör olaylarina da deginen Aktas, Osman Aga torunlari olarak bu kalleslerin yöremizde eglem yapmasina göz yummacaklarini söyledi.

Egribel tünelinden, Or-Gi havaalanina, Tirebolu Demiryolundan, harsit vadisinin tüm sorunlarinin siki takipçileri olacagini söyleyen Aktas Giresunlu sivil toplum kuruluslari ile biran önce irtibata geçip buralarin ilimize kazandirilmasi için gerekli baskilari siyasi partilere yapacagiz dedi. Aktas konusmasinin devaminda senliklerine maddi ve manevi katki saglayan sponsor firmalara,  Bursa’ daki Giresun Derneklerine, Senlik tertip komitesinde görev alan basta Ismail Akdogan olmak üzere Bülent Akça, Ismet Sisman, Nurettin Oral ve Gurbetçi Çotanaklara tesekkür ederek sözlerini tamamladi.

Senligin ilerleyen saatlerinde Yilmaz Turan, Serif Pir ve Büyüksehir Belediyesi konservatuari orkestra ekibi, Karaduvut,  Ibrahim Gürpinar, Ali Alim, Selahattin Bektas, Giresunlu Selda, Ertugrul Alim  sahne alarak Giresun türküleri söylediler.

 

Haber:Erdal Avci 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.