Uncategorized

Bursa ya Ilit Dernegi

Uzun süredir çalismalarina devam eden ve son olarak geçtigimiz ay resmileserek Giresun Ili Güce Ilçesi Ilit Köyü dernegini kuran Bursa’ daki  Ilit köylü hemserilerimiz Bursa Emek, Topal Osman Aga caddesinde dernek binalarini hizmete açti.
Açilis törenine Bursa Giresunlular Dernegi Yönetim Kurulu Bsk.Av.Murat TOKER, Bursa Il Genel Meclisi Üyesi Hüseyin GÜVENDI, Osmangazi Belediyesi Meclis üyesi Muzaffer KARADENIZ, Gurbetçi Çotanaklar Yönetim Kurulu Bsk. Ismail AKDOGAN’ in yani sira çok sayida davetli katildi.
Açilis’ ta kisa bir konusma yapan Ilit Köyü dernek baskani Metin BULAT; böylesine bir dernegin kurulmasi için Bursa’ daki köyümüzün gençlerinden yogun istek aldik, onlarin bu cagrisina sessiz kalmayarak dernegimizin lokalini bugün sizlerinde katilimi ile hizmete aciyoruz. Artik bu gençlerimiz ile daha ileriya gitmek için buradayiz dedi. Dernek olarak amaclarinin hemserilerimiz ile üyelerimiz arasinda sosyal ve kültürel iliskileri gelistirmek ve Bursa’ da yasayan diger fertler gibi toplumsal sürece gerekli duyarliligimizi saglayarak katilimlarini saglamaktadir’’ oldugunu söyleyen BULAT;
Konusmasinin devaminda Bursa Giresunlular Kültür ve Dayanisma Dernegi ile sürekli istiare içinde bulunarak bir bütünlük halinde  faaliyetlerini  sürdüreceklerini altini cizen BULAT;  2 Nisan’ da Topal Osman Agamizin huzuruna hep beraber gideceklerini söyledi 
Bursa Giresunlular Kültür ve Dayanisma Dernegi yönetim kurulu baskani Av.Murat TOKER’ de yapmis oldugu açiklamada birlikten ve beraberlik den yana olacak olan Ilit Köyü dernegine yapacak olduklari çalismalarda basarilar diledi. 


 


Haber : Erdal AVCI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.