EĞİTİM

ÇAGRI KOLEJİ KİTAP OKUMA YARIŞMASI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayesinde Türkiye genelinde başlatılan okuma kampanyası dahilinde Giresun Çağrı Koleji, ‘100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması’ ile Giresun’da bir ilke imza attı.

Giresun Çağrı Koleji tarafından “Giresun’un Öğrencileri Okuyor” sloganı ile düzenlenen Ortaokul 6. ve 7. sınıflar arası 100 temel eser kitap okuma yarışması, 100 Temel Eser arasından seçilen 7 kitaptan yapıldı. Giresun genelinde 41 okulun kendi içinde sınavla belirlediği ve her okuldan 10’ar öğrencinin katıldığı 309 öğrencinin ter döktüğü sınavda, öğrenciler 120 dakikada toplam 100 soruyu cevaplamaya çalıştı.

Yarışma ile ilgili bir açıklama yapan Çağrı Koleji Müdürü İlyas Başak, “100 Temel Eser Yarışması Giresun’da bir ilk olma özelliği taşıyor ve ilk defa yapılmasına rağmen katılımın yoğun olması bizleri çok memnun etti. İnşallah gelecek yıllarda bu etkinliği geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen başta Giresun Milli Eğitim Müdürümüze ve Giresun eğitim camiasına teşekkür ediyor, bu faaliyetimizi Giresun eğitim camiasına armağan ediyoruz.” şeklinde konuştu.

309 öğrencinin katıldığı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 27 Nisan 2013 tarihinde Giresun Üniversitesi Güre yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan ÇAĞMATYA (Çağrı Matematik Yarışması) ödül töreninde verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.