SON DAKİKA!

DR.DEVLET BAHÇELİ ÜLKE ELDEN GİTMESİN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Giresun’a gelerek partililerine seslendi.

Giresun’da bir Restaurat’ta bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Teşkilatı ve partililer Türkiye Büyük Millet Meclisinin 3. büyük partisinin genel başkanının verdiği mesajları dikkatle dinlediler.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Giresun’da partililere seslendi.

Devlet Bahçeli, yaklaşık 10 yıldır AK Parti Hükümeti tarafından yönetilen ülkemizde üniter yapının, milli devletin tartışılır hale geldiğini söyledi.

Cumhuriyet tarihinde hiçbir partiye nasip olmayan tek başına üç dönem büyük çoğunlukla iktidarlığı AK Parti’nin iyi kullanamadığını anlatan Devlet Bahçeli, şöyle konuştu: “Ülkemizde üniter yapı, milli devlet tartışılır hale gelmiştir. Başbakan Erdoğan, bir 36 rakamına takılıp kalmış ülkemizde 36 etnik yapıdan bahseder hale gelmiştir. Ülkemizi 36’ya bölmekle nereye varmak isteniliyor. Biz, bir olup birlik olmuşuz hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Şimdi Kürt, Türk kavgası çıkarılmak isteniyor. 40 bin kişinin katili İmralı canisi barış ve kardeşlik adına çözüm için yönetir hale gelmiştir. Siz terörle müzakere ederek değil, mücadele ederek kökünü kazıyın.”

AK Parti’ye gelecek seçimlerde mutlaka ders verilmesini isteyen Devlet  Bahçeli şunları söyledi: “Söylemleriyle devamlı yüzde 51 iradeden bahseden AK Parti’ye ülkemizin geleceği için gelecek seçimlerde mutlaka ders verilmelidir. Mutlak yüzde 51’lik oy oranı aşağılara düşürülmelidir ki hata yaptığını, yanlış yolda olduğunu anlamalıdır. Başkanlık sisteminin, Cumhurbaşkanlığı yolu kapatılmalıdır. Eğer bu ders verilmez ise milletin geleceği tehlikeye girer. Bunu bu milletin sevdalısı olarak söylüyorum.”

Bahçeli, Trabzon’da yapacağı toplantı ve temaslar nedeniyle konuşmasını kısa tuttu. Dr.Devlet Bahçeli, MHP’li Keşap Belediye başkanı Dr. Nihat Yılmaz’ı da ziyaret ettikten sonra karayoluyla Trabzon’a gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.