SON DAKİKA!

ÇALDAĞ KARAKOLUNA CHP MERKEZ İLÇE’DEN ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe teşkilatı bir süre önce terörist saldırıya uğrayan Çaldağ Karakolunu ziyaret etti.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, “Çaldağ köyümüzde Jandarma karakolumuzda adeta tabiri caizse burnumuzun dibinde giresun merkezde Karadeniz’in göbeğinde hain kalleş bir terör saldırısı sonucu şehit düşen karakol komutanımız Astsubay Kıdemli Başçavuşumuz Zafer Çalışkan’ın görev arkadaşlarını askerlerimizi Mehmetçiklerimizi ve karakolumuzu ziyaret ettik” dedi.

“Ülkemizin dört bir yanından neredeyse her gün acı haberler almaktan içimizin yanmasından vatan evlatlarını bir bir kara toprağa vermekten bıktık usandık” diyen CHP Giresun Merkez İlçe başkanı Hakan Türker, “İsyanımız artık içimize sığmıyor. Saldırı sonrası sıcak temas sağlandı askerlerimiz ve köy koruyucularımız hain saldırganların peşinde inşallah şehrimize ülkemize komutanımızın kanı yerde kalmayacak şekilde açıklamalarında bulunan devlet büyüklerinden yetkililerinden cevap bekliyoruz. Nerede bu hain teröristler. Kaçıp gittiler mi? Yoksa hala topraklarımızda şehrimizde yaylalarımızda birer tehlike olarak duruyorlar mı? Bu eşsiz topraklara bir an önce hatta şimdi barışın güvenin umut dolu günlerin gelmesini diliyoruz ve bunun için başta ülkemizi yangın yerine çeviren çaresiz bir şekilde sadece olanları izlemekle yetinen iktidardan gerekli önemleri almalarını hayata geçirmelerini bekliyoruz. aksi halde milletin gözünü boyayarak oturdukları o temsiliyet ve çözüm makamlarını derhal terk etsinler” ifadelerine yer verdi.

Hakan Türker şunları söyledi; “Fiziki yapısı tamamen yetersiz olan, konum olarak adeta teröristlere davetiye çıkaran, Mehmetçik sayısı 9, rütbeli sayısı 8 ile sınırlandırılmış bu karakolumuzun bir an önce buradan kaldırılmasını, taşınmasını başka acıların yaşanmaması adına talep ediyoruz.
Komutanımızın ailesine karakolumuzda görev yapan askerlerimize Türk Silahlı kuvvetlerimize aziz Türk milletine sabırlar diliyoruz. Yine içimiz yanarak toprağa verdiğimiz Eynesilli hemşerimiz şehidimiz Polis Memuru Osman Bodur’a rahmetler ailesine şehrimize ülkemize ve mensubu olduğu emniyet müdürlüğü ailesine sabırlar diliyoruz. Ve artık kınamak yerine lanetlemek yerine mücadelemiz kararlılıkla sürecek şehidimizin kanı yerde kalmayacak sözleri yerine iktidarın gözlerine perde inmiş yetkililerinden koltuk sevda’larını bir yana bırakıp memleket sevdası ile bu terör sorununu yerin dibine gömecek adımlar bekliyoruz. tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.