SON DAKİKA!
camış beni gaktıya şiiri

CAMIŞ BENİ GAKTI’YA!

Baklava Desenli Ev isimli kitabıyla yazın yaşamına katılan Gürsel Ekmekçi’den, yeni bir eser daha. Ekmekçi, çoğu kendi şiirlerinden derlenen bir CD hazırladı. Kendi ismi yerine Aşık Gavlaki Şiirleri ismiyle Leman Yayınlarından çıkan CD’de, “Camış beni Gaktı ya”başlığı altında toplanan 12 şiir bulunuyor.

EKMEKÇİ YAZDI, KARAKAYA OKUDU

Şaban Karakaya tarafından seslendirilen şiirlerden ikisinin akrabası Giresunlu ozan Can Akengin’e ait olduğunu söyleyen Gürsel Ekmekçi, “tamamen yerel motifler taşıyan bu albüme yerel bir de isim koyduk. Ben mizah yazarıyım. Camış beni gaktı ya ismini de bu nedenle koyduk. İnsanların yüzünde şiirin güzelliği ile birlikte bir de gülümse kalsın istedik” dedi.

Tiyatro Sanatçısı Şaban Karakaya ise; “Gürsel Ekmekçi, Giresunluların sahip çıkması gereken önemli bir değer. O’nun şiirlerini okumayı bir sorumluluk ve görev olarak bildim ve büyük zevk aldım. Bir dahaki çalışmasını da daha zengin bir kadroyla yaparız umuyorum” dedi.

2000 adet basılan albümün Leman Kültür- Sanat’a ait marketlerde satışa sunulacağını söyleyen Ekmekçi, “Giresun’da sadece 500 CD Teleskop Müzik markette satılacak. Tanıtım için Cumartesi günü Bahçe Kafe’de imza günü düzenleyeceğiz. Tüm Giresunluları bekliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.