SON DAKİKA!
nurettin canikli giresun milletvekili

NURETTİN CANİKLİ’YE ŞOK SUÇLAMA

Güneş Yazarı Talat Atilla, bugün katıldığı bir programda AKP’li Nurettin Canikli’nin derin ilişkileri konusunda çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.
Toplumdan büyük tepki gören ve Cumhurbaşkanı Gül’ün kişiye özel düzenleme intibaı uyandırdığı gerekçesiyle veto ettiği şike cezalarında indirim öngören yasa bugün yeniden Meclis gündemine geliyor.

Kamuoyunun gündemini daha çok meşgul edecek gibi gözüken şike yasası TV8’de Erkan Tan’ın programına konuk olan Güneş Yazarı Talat Atilla’nın da gündemindeydi.

Talat Atilla, AKP-CHP-MHP’nin jet hızıyla Meclis’e getirdiği kanun teklifinin altında AKP adına imzası bulunan AKP Grupbaşkanvekili Nurettin Canikli ile ilgili bugün çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Savcı Mehmet Berk tarafından geçtiğimiz günlerde mahkeme sunulan şike iddianamesinin “bir numaralı” sanığı Giresunspor Eski Başkanı Olgun Peker ile şike yasasını yeniden düzenleyen kanun teklifinin altında imzası bulunan AKP’nin Giresunlu Grupbaşkanvekili Nurettin Canikli arasında nasıl bir ilişki var?

Nurettin Canikli-Olgun Peker ilişkisine dikkat çeken Talat Atilla, Canikli’nin, Olgun Peker’in Giresunspor Başkanı olmasına yardımcı olduğunu iddia etti.

Talat Atilla’nın iddianamenin ek klasörlerinde yer aldığını iddia ettiği bu çarpıcı ilişkiler şike yasasını ısrarla değiştirmek isteyen AKP’nin başını çok ağrıtacağa benziyor.

Öte yandan Giresun Milletvekili Nurettin Canikli açılmalara akşam üzeri cevap verdi işte Canikli’nin cevabı;

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Şike soruşturması çerçevesinde tutuklanan Girensunspor eski Başkanı Olgun Peker ile ilişkisi olduğu yönünde basında çıkan haberler konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

“Bugün basın yayın organlarında eski Giresunspor Başkanı Olgun Peker ile şahsım arasında bir ilişki olduğu şeklinde haberler yer almış ve bu ilişkinin içeriği sorgulanmıştır.

Adı geçen şahıs, 2008 yılının Kasım ayında da Giresunspor Başkanı olmuş ve 2010 yılının Haziran ayında Giresunspor Başkanlığından ayrılmıştır. Giresunspor Başkanı olmasından önce bahsedilen şahsı tanımıyordum ve hiç bir şekilde kendisiyle en ufak dolaylı ya da doğrudan herhangi bir bağlantım, görüşmem ve ilişkim olmamıştır. Dolayısıyla 2008 yılında Giresunspor başkanlğına getirilmesine hiçbir katkım ve desteğim olmamıştır.

Diğer taraftan Giresunspor Başkanı olduktan sonraki görüşmelerimiz sadece ve sadece Giresunspor Başkanı olarak ve Giresunspor’un sorunlarının çözümü, Giresunspor’a destek ve katkı çerçevesindedir ve bununla sınırlıdır. Bir başka ifade ile bahsi geçen şahıstan önce ve sonra Giresunspor başkanlığı yapmış kişilerle hangi çerçevede görüşülmüş ise bahsi geçen şahıs ile de aynı çerçevede ve amaç için yani Giresunspor için görüşülmüştür. Telefon konuşmalarının içeriği kamuoyuna açıklandığında bu husus çok net ve tartışmasız bir şekilde görüşülecek ve anlaşılacaktır.”

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, açıklamasında Olgun Peker’le Giresunspor Başkanı olmadan önce ve bu görevden ayrıldıktan sonra hiçbir görüşmesinin olmadığını da vurgu yaptı.

1 Yorum

  1. Sayın Canikli doğru bir ilginiz olmaya bilir ama 8 seçilmiş milletvekilinin problemleri duruken, nedir pür telaş bu şike davası için yaptığınız telaş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.