Uncategorized

Cemil Yavuz Balikesir den Aday Adayi

Balikesir CHP Milletvekili Aday Adayi Cemil Yavuz hizmet için siyaset anlayisiyla hareket ettigini ve Balikesirlilerin meclisteki temsilcisi olabilmek için adaylik sürecine girdigini belirtti.  

Yavuz, aday adayligiyla ilgili sunlari söyledi; “ Balikesir’den aday adayligi basvurumu yaparak sürece girmis bulunuyorum. Balikesir’den milletvekili adayi olabilmek için yarisiyorum. Bu süreçte gerek Balikesir’deki Karadenizli hemserilerimizden gerekse tüm Balikesirlili kardeslerimden destek bekliyorum. Telefonla ve mesajla bizlere destek olan arkadaslarimiza ve dostlarimiza da tesekkürlerimi sunuyorum. Bu süreçte bizleri destekleyen herkese tesekkürlerimi sunuyor baris içinde yaris olmasini temenni ediyorum” dedi.

  

Cemil Yavuz kimdir; 1960 Güce dogumlu Cemil Yavuz, ilk ve orta okulu Güce de, liseyi Giresun Lisesi nde yüksek ögrenimini de Trabzon Fatih Egitim Enstitüsü Türkçe Bölümünde ve Anadolu Ün.Egitim Fakültesi Edebiyat Bölümünde tamamladi. 1981 de Mersin de basladigi edebiyat ögretmenligini degisik liselerde Yozgat, Mugla, Bolu ve son olarak da Balikesir de tamamladi. 1999 yilinda basladigi Balikesir-Edremit Anadolu Lisesi Müdürlügü görevini yürütürken 2006 yilinda emekliligini isteyerek kamu görevinden ayrilmistir. Kamu görevi süresince etkin sendikal mücadeleler içinde yer almis olup bir süre de Egitim-Sen sube yöneticiliginde bulunmustur. Ayrica ÇYDD subesi kuruculugu ve baskanligini da yapmis olup ADD  ve birçok demokratik kitle örgütlerinde içinde yer almistir.
Dört yildir bir bölge gazetesinde yazar-gazetecilik yapmakta olup ayrica halen basinda bulundugu “SAYARASTIRMA” adli arastirma kurulusu ile kamuoyu-pazar-piyasa arastirmalari yürütmektedir.

Uzun zamandir esinin memleketi olan Balikesir de yasamini sürdüren Cemil Yavuz, bir çocuk babasidir.

 

Haber Kaynak:  Güce Haber

Derleme         :  Nida Yildiz/ Gurbetci Giresun Gazetesi

                          Balikesir Temsilcisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.