Uncategorized

Tülay Dolu Çalisiyor Alucra Gençleri Kazaniyor

Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Çetin Yilmaz, Okul Müdür Yardimcisi Osman Serdal Karapinar ve Ögretim görevlileri ile bir araya geldi. Alucra Egitim Dernegi Adina Baskan Tülay Dolu, Genel Sekreter Mesut Kaymakçi ve egitim gönüllüleri Sultan Firfir ve Sabire Kayis katildilar.


Ziyaret esnasinda ögretmen çesitli sorular yönelten Alucra Egitim Dernegi üyeleri aldiklari cevaplari not ederek bu konulari yerel medyada gündeme getireceklerini dile getirdiler. Dernek üyeleri ögrencilerimizin ilçemizde rahat etmelerini saglamak, dolayisiyla ögrenci sayisini  yükseltmek ilçemiz halki ve çesitli yerel Sivil Toplum Örgütleri ile irtibat kurarak bu konudaki sorunlari çözmeye çalisacaklarini belirttiler.


Okulumuzun ögretim görevlileri acil sorunlardan bir tanesinin araç ihtiyaci oldugunu söyledi. Çünkü okul ilçeye uzak olmasi nedeniyle yaz –kis ulasim problem oldugunu, egitim ve kültürle ilgili çesitli etkinliklere gidebilmek için araç noktasinda sikinti çektiklerini belirttiler. Ilçenin Giresun’a ve diger yerlesim merkezlerine uzak olmasi ulasim giderlerini artirdigini belirttiler. Dolayisi ile birçok etkinlikten mahrum kaldiklarini söylediler. Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulundan mezun olacak okul sonrasi Alucrali is adamlarimizdan staj saglanmasi ögrencilere çok cazip gelebilecegini belirttiler.


Bölgemizde okuldaki ögrencileri mezun olduktan sonra istihdam etmek hem ögrencilerin gelecegi için güzel bir tecrübe ve okul için de tercih sebebi olabilecegini belirttiler. Ögrencilerin ilçedeki sosyal etkinliklerin ve kendilerine uygun bir kafenin olmamasi yüzünden evlerine kapandiklarini belirttiler. Hatta bazi ögrencilerin ekonomik durumlarina göre kisa ve uzun tatillerini baska yerlerde geçirmek istediklerini ilçede kalmak istemediklerini belirttiler. Çesitli sosyal etkinlikler yapilirsa ögrencilerin ilçemizde bulunmaktan daha çok keyif alabileceklerini söylediler. Ilçede çesitli egitim kurslarinin mesela Ingilizce ve halk oyunlari gibi kurslarin olmasi da faydali olabilecegini söylediler. Çünkü bu kurslara ilçemizdeki memurlarin ve ilçemiz halkinin da katilimi ile ögrencilerin ortama daha çok kaynasmasini saglayacagini belirttiler. Okul Müdürü Çetin Yilmaz;  Okulda 703 Kayit ögrenci bulunmakta. 655 Ögrenci su an okulda egitim görmekte.. 48 ögrenci ya kaydini dondurup gitti, yada kaydini sildirip okuldan ayrildi.. 65 ögrenci gece egitimi görmekte, 2 tane gece egitimi bölümü bulunmakta, gece egitiminde ögrencilerimizin kullandiklari yol kenarlarinda isiklandirma bulunmamakta, Tedas’la görüsmelerimizle hala devam ediyor ama bir sonuç alamadik. dedi


Ögretim Görevlilerimizi dikkatle dinleyen Alucra Egitim Dernegi üyeleri bu konulari çesitli STK’lar ile görüserek yerel medyada gündeme getireceklerini belirttiler. Dernek üyeleri ögrencilerin kendilerinin burada misafir olduklarini dolayisi ile bu misafirlige uygun olarak onlarin burada rahat etmeleri güzel günler geçirmeleri için bölge halkinin ve STK’larin hassas davranacaklarini dile getiren Tülay Dolu Egitim Dernegi olarak Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu’nun her zaman yanlarinda olacagini söyledi.Kaynak: Alucra Egitim Dernegi/Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.