SON DAKİKA!

CHP 2. BÖLGE TOPLANTISINI GİRESUN’DA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) nin ikinicisini gerçekleştirdiği Karadeniz Bölgesini kapsayan parti içi eğitim toplantısı Giresun’da yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin iktidarı engellemek isteyenlerin bazı söylemleri ısrarla dile getirdiğini belirterek, “Devleti kuran, devleti yeniden inşa eden bir parti hangi gerekçeyle devleti yönetemez?” dedi.

Partisinin Giresun 19 Eylül Spor Salonu’nda düzenlenen Karadeniz Bölge Toplantısı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidarı eleştirdi. Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, ”Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları ben de siz de biliyorsunuz. Hepimizin ortak kaygıları var. Bu ortak kaygılara sadece CHP’liler sahip değil. Bu ortak kaygıları bu ülkenin bütün insanları ve çağdaş dünyanın üyeleri de izliyor. İşin özünde ve sorulan soru şu; Türkiye iyi yönetiliyor mu? Türkiye’nin iyi yönetilmediğini hepimiz biliyoruz. Tabloya bakalım. İşsizlik var mı? Var. Üretici memnun mu? Değil. Dış politika bataklığa saplanmış durumda. Hayatın her alanında sorunlar ve kaygılar var. O zaman şu soruyu kendimize sormamız gerekiyor? Türkiye’yi çağdaş anlamda, Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkeler çerçevesinde yönetecek olan parti hangisi olmalıdır? Bize bir görev düşüyor. Hepimize görev düşüyor. Ülkeyi yönetmeye hazırız. Ülkeyi yöneteceğiz. Karanlıkları aydınlığa çıkaracağız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Bunu yapacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.