SON DAKİKA!

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI HAKAN TÜRKER ESNAF KAN AĞLIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, ekonomik ve sosyal nedenlerle zaten günü zor kurtaran esnafın, yükselen dövize enflasyona ve oluşan maliyet artışına bağlı olarak şimdilerde daha da perişan durumda olduğunu kaydetti.

Hakan Türker, beraberindeki partililerle Batlama Sanayi esnafını ziyaret etti. Türker, ziyarette bir dokunup, bin ah işittiklerini ifade etti.

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker yaptığı açıklamada, siyasilerin seçimden seçime uğradıkları Batlama Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinlediklerini belirtti.

Hakan Türker, “Bir dokunduk, bin ah işittik. Esnafımız dertli. Kira, SSK, vergi gibi kalemlerin yanı sıra, maliyetin de çok arttığını, vatandaşın da alım gücü olmayınca, veresiye defterlerinde de boş yer kalmayınca perişan olduklarını dile getirdiler” dedi.

ESNAF TİCARİ SİCİL AFFI İSTİYOR

Esnafın sicil affı beklediğini söyleyen Hakan Türker, “Borçlarını yapılandırdıklarını ancak ekonomik kriz nedeniyle taksitlerini ödeyemediklerini, bankaların haciz kıskacında olduklarının altını çizen esnaf, krediye ve teşvike ulaşmanın zor olduğunu, bunun için kapsamlı bir “Ticari Sicil Affı” uygulanmasını talep ediyor” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM POLİTİKALARININ YANLIŞLIĞI NEDENİYLE KALİFİYE ELEMAN SIKINTISI DA VAR

Hakan Türker, esnafların, kalifiye eleman konusunda çok sıkıntı çektiklerini vurguladıklarını belirterek, bu eğitim sisteminin kalifiye eleman yetiştirmede eksik kaldığını ifade ettiklerini kaydetti.

HÜKÜMETİ ESNAFIN SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Hakan Türker, sorunların çözümü noktasında hükümeti göreve çağırdıklarını vurgulayarak şunları söyledi;

“Ana muhalefet partisi olarak diyoruz ki; AKP hükümeti esnafın sorunlarına eğilmeli. AKP hükümeti kendilerinin ve yandaşlarının yaşamını kolaylaştırmaktan, ülkemizin varlıklarını yandaşlarına peşkeş çekmekten vazgeçmeli, 80 milyon insanı düşünmelidir. Tüketime değil, üretime dayalı politikaları hayata geçirmelidir. Millilik başta devletimizce benimsenmeli üretim ve tüketim başta olmak üzere her alanda uygulanmalıdır. Ekonomik gerçekliklerden uzak ekonomik programlar felaketi öteleme ve milleti siyaseten kandırmadan öteye değildir.

AKP; YA ÇÖZÜM ÜRETMELİ, YA İSTİFA ETMELİ

Ülkemizin geldiği nokta çok karamsardır. İşsizlik, yoksulluk tarihinin en korkunç seviyesindedir. Bu gidiş iyi değildir. Halkımız perişandır, geleceğinden umutsuzdur. AKP’nin vaadleri yalan çıkmıştır, politikası da iflas etmiştir. AKP bir an önce ya çözüm üretmeli, ya da istifa etmelidir. Ekonomimiz devir aldıkları 2002 den daha kötü ve içinden çıkılamaz haldedir. Ortak akıl tek kurtuluş, tek adam iradesi felakettir.

CHP NİTELİKLİ KADROSU VE ADALETLİ POLİTİKASIYLA GÖREVE HAZIRDIR

Halktan yana, insanca yasamdan yana, adaletten, emekten, hukuktan yana partimiz CHP ülkeyi kurtaracak kadrosu ve politikalarıyla göreve hazırdır. Halkımızın yüzünü CHP güldürecektir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.