SON DAKİKA!

CHP Tirebolu Ilçe Gençlik Kollari Farki

CHP Tirebolu Ilçe Gençlik Kollari Baskani Sirri Durmuskaya nin olusturdugu heyet ile Belen köyüne ulasan gençler 1926 dogumlu ve ilçenin en yasli ögretmeni durumundaki Mustafa Kemal Ayaser ve esini ziyaret ettiler.

 

Belen Köyünde oldukça çok sevilen emekli ögretmen Mustafa Kemal Ayaser (84) kendisini ziyarete gelen gençler karsisinda duygusal analar yasadi.

 

Ziyaret sirasinda gençlere kisa bir konusma yapan emekli ögretmen Mustafa Kemal Ayaser sunlara degindi ” köy enstitülerindeki egitim anlayisiyla günümüz egitimini karsilastirirsak egitim sisteminin dahada geriye gitmistir, bu memleket hala ayakta durabiliyorsa bunun tek kaynagi köy enstitüleridir, Besikdüzü Köy Enstitüsünün 3. dönem ögrencilerinden biriydim, okudugumuz dönem çok zordu. ” dedi

 

Somut örnekler göstererek gençleri bilgilendiren Mustafa Kemal Ögretmen  Okulda ögrendigi marangozluk, tas döseme, gübreleme sistemlerini köyüne getirdigini ve yasadigi evi de kendi insa ettigini ” anlatti.

 


 

Anlamli ziyaretle ilgili konusan Gençlik Kollari Baskani Sirri DURMUSKAYA ise sunlara degindi;
Aydinlanma devriminin egitim alaninda yapilan en büyük projesi olan köy enstitülerinin binlerce tohumundan biri olan Mustafa Kemal Ögretmenimizin bizlere okudugu ziraat marsinin simdiki iktidarin disardan ithal etme anlayisiyla ne kadar çelistigini görmekteyiz. Tüketime dayali bir toplum haline gelen halkimiza her köy enstitüsünün girisindeki yazan ÜRETMEDEN TÜKETMEK AYIPTIR sözünü tekrar hatirlatmak isterim. dedi.

 

Tirebolu CHP Gençlik Kollari, Ögretmenler Günü için almis olduklari hediyeleri Mustafa Kemal Ögretmene taktim ettikten sonra hos sohbeti ve misafirperverligi için tesekkür ederek tekrar bulusmak üzere ayrildilar.

 

Haber :Kadir Can Çamur

            Gurbetçi Giresun Gazetesi

            Tirebolu Temsilcisi

 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.