Uncategorized

Zaman Gazetesi’nden anlamli ziyaret

Sevgi ve fedakârlik meslegi ögretmenlik oldugunu vurgulayan Zaman Gazetesi Giresun Temsilcisi Abdullah Taki “Iletisim çaginin, aydinlik bir dünyanin kapisini açabilmesi için, genç nesillere egitim hizmetinde öncü bütün ögretmenlerin, ögretmenler gününü kutluyoruz ” dedi.

 

Çok özel, çok yüce bir meslege sahip egitim camiasinin kiymetinin bilinmesinin altini çizen Temsilci Abdullah Taki “ Bedeli hiçbir maddi karsilikla ölçülmeyecek kadar saygin. Sinirlari okul ve sinif duvarlariyla çizilemeyecek, zil ile baslayip bitmeyecek kadar agir bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev. Hz. Ali, ögretmenligin paha biçilmez degerini en kisa ve etkili biçimde,’Bana bir harf ögretenin kirk yil kölesi olurum’ diyerek ifade etmektedir. Bu meslegin tarih boyunca da böyle görüldügünü ’Bilgelik Meslegi’ olarak kabul edildigini, degerinin ve öneminin her dönemde vurgulandigini biliyoruz ” seklinde konustu.

Egitimin, çocuklarimiza mutlu ve basarili bireyler olma istegi ve yetenegi kazandirmak olduguna inandiklarini anlatan Sinif Ögretmeni Bahri Parçal ” Toplumlarin mutlulugunu saglamanin, cehaleti ortadan kaldirmanin ve demokratik bir toplum olusturmanin yolunun ancak toplumlarin iyi yetistirilmis bireylerince saglanabilecegine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanin egitim olduguna inaniyoruz ” dedi.

24 Kasim Ögretmenler gününü kutlayan Zaman Gazetesi Giresun Temsilcisi Abdullah Taki sinif ögretmeni Bahri Parçal’a Karabük tarihi Safranbolu hatirasi olarak Zaman evi hediye etti. Taki ” Egitime verdigi önemi her yerde gösteren Zaman gazetesi, ögrencilere verdigi FEM dershanelerinin uzman egitmenleri tarafindan hazirlanan YGS-LYS ilavesi ve en iyi liseyi zorlanmadan kazanmasini saglayacak SBS egitim kitaplari ile ögretim hayatlarina önemli bir katkida bulunmaktadir ” açiklamasinda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.