SON DAKİKA!

ÇOCUK GÖZÜYLE FINDIK

Giresun’un Keşap İlçesi Fındık Üreticileri, Noor Fındık ve Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği’nin (GEZFOD) ortaklaşa hazırladığı “Çocuk Gözüyle Fındık” projesi kapsamında yaşları 10-15 arasındaki 10 çocuk tarafından çekilen fotoğraflar açılan sergide beğeniye sunuldu.

Giresun Belediyesi Can Akengin Sanat Galerisi’nde Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Proje Koordinatörü Özer Akbaşlı, GEZFOD Başkanı Kezban Bektaş tarafından serginin açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Kezban Bektaş, “Keşap Fındık Üreticileri, Noor Fındık ve Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan Gülen Çocuk Projesi kapsamın da ‘Çocuk Gözüyle Fındık’ projesinin amacı fındık işçiliğinde genel olarak çocukların işçi olarak çalışmasında farklılık oluşturmaktır. GEZFOD olarak çocuklarımıza teknik destek verdik. Fotoğraf çekimi eğitimlerinde ve sahada onların her an yanlarındaydık. Çok güzel bir çalışma oldu. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm katılımcılara sergimizin açılışında bulundukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ve Belediye Başkanı Kerim Aksu ‘Çocuk Gözüyle Fındık Projesi’ kapsamında sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.