SON DAKİKA!

GİRESUN DEVLET HASTANESİNE 20 YATAKLI YOĞUN BAKIM

Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ahmet Bal, hastanenin, doktor, sağlık çalışanı ve tıbbi cihaz donanımı bakımından hızla gelişim gösterdiğini belirtti.

Giresun Devlet hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ahmet Bal, yaptığı açıklamada, bütüncül sağlık hizmeti amaç edinen eğitilmiş insan kaynaklarının memnuniyeti temelinde, gelişmiş teknolojik araç ve gerekçelerin sağlandığı bir ortamda hastaların beklentisini karşılaşayı hedeflediklerini söyledi.

Hastanede, 101 uzman doktor, 14 pratisyen ve bin 200 sağlık çalışanı ile Giresun ve bölge halkına 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini kaydeden Opr. Dr. Ahmet Bal,”Hastanemiz doktor, sağlık çalışanı ve tıbbi cihaz donanımı bakımından hızla gelişim gösteriyor. Eylül ayında kurum içi naklen atama kurasında beyin cerrahisi ve ortopedi, açıktan atama kurasında ise tıbbi onkoloji ve anestezi branşlarında doktor ataması yapılacak. 52’inci dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurasında ise cildiye doktorumuzun kurumumuza ataması yapıldı” dedi.

Başhekim Dr. Ahmet Bal, hastanede 20 yataklı üçüncü basamak yoğun bakım ünitesinin yapımına başlanıldığını, yıl sonuna kadar hizmete girmesi planlandığını aktararak,”Göz hastalıklarında teknolojik tıbbi cihazlarımızın kurulumu yakın zamanda tamamlanacak. Yine kardioloji kliniğine eko cihazı, radyoloji kliniğine usg cihazı, diyaliz kliniğine hemodializ cihazları, cildiye kliniğine puva cihazı alınarak hizmet kalitemiz artırıldı. Birkaç yıldır kurumumuza kazandırmaya çalıştığımız sintigrafi cihazımız ise yakın zamanda hizmete başlayacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.