Uncategorized

Çömlekçi de Findik Festivali

Sunuculugunu Musa Ada nin yaptigi festivale bölge halki büyük ilgi gösterdi, basta Görele olmak üzere yakin ilçelerden gelen hemserilerimiz mahalli sanatçilarin söyledigi birbirinden güzel Türküler ile büyük horan halkalari olusturdu.


 


Festivale CHP Giresun Milletvekili Esref Karaibrahim, Görele Belediye Baskan Yardimcisi Yunus Gülsen, Aydinlar Belde Belde Belediye Baskani Osman Sazak, CHP Görele ilçe Baskani Ecz.Sebahattin Karaahmetoglu, Akp Tirebolu ilçe Baskani Hüseyin Dost, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskani Sitki Ada, Tirebolu Dernekler Federasyonu Genel Baskan Yardimcisi Kamil Sakal, Çanakkale Giresunlular Dernek Baskani, 18 Mart Üniversitesi Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selçuk Ipek, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Vekili ve Gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar, Yukari Bogali Köyü Muhtari ve Senlik Düzenleme Komitesi Baskani Durmus Ayvaz, Gültepe Köyü Dernek baskani ve senlik düzenleme komitesinden Cengiz Karaagaç ile binlerce vatandas katildi.


 


 

Mahalli sanatçilarin Mavi Karadeniz TV araciligi ile verdigi konserlere horon ile eslik eden bölge halkinin olusturdugu horon halkalari ise görülmeye degerdi.


 


 

Findik toplamaya baslayan köy halkinin görüntüleri esliginde baslayan canli yayin birçok avrupa ülkesi ve gurbetçilerimizin ilgisi ile izlendi.


 


 


  


 

Derede yapilan yüzme yarismasi, misket oyunu ve bahçe altindan paldir vurma, köy kadinlarinin yemek yarismasi gibi ilginç etkinliklerinde yer aldigi 2. Çömlekçi Deresi findik festivali geç saatlere kadar devam etti.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.