SON DAKİKA!

ÇOTANAK ARENA ÇÖKTÜ MÜ?

Saadet Partisi (SP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Kenan Karakaya,”Çotanak Arena Stadı başlamadan çöktü!” dedi.

Karakaya, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Giresun ziyaretini eleştirdi. “Bir zamanlar AK Parti milletvekilleri seçim öncesinde 28 günde 28 proje adı altında bir program açıklamışlardı. Bu projelerde neler yoktu neler” diyen Karakaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlik merkezleri, Tüneller ve bir de Çotanak Arena Stadı vardı. Yeri hazırdı, projesi hazırdı, etüdü hazırdı yani kısacası her şeyi hazırdı. Bir tek iş kazma vurmaya kalmıştı. Tabi Giresunlu olup da Giresunspor taraftarı olmayan yok gibidir. Giresunspor fanatikleri çok heyecanlandı öyle ya Çotanak Arena Stadı ismi bile güzel. Ama aradan günler geçti, aylar geçti, yıllar geçti her şeyi hazır olan statla ilgili hiçbir gelişme olmadı. Sonra 2012 yılı sonlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı yapımı planlanan statlarla ilgili açıklama yaptı. Uzun süre gündemde tutulan, ha yapıldı ha yapılacak denilen Stadımız ortalıkta yoktu. O zaman anlaşıldı ki bu bir seçim yalanıydı. Giresunspor sevdalı olan Giresunluları kandırmak için yapılan bir uydurmaydı, masaldı. Sonra yine aradan aylar geçti, Giresun’a Spor Bakanı’nın geleceği söylendi. Umutlar tekrar yeşertildi. Bu sefer kendi ağzıyla açıklayacaktı. Ayrıca başka şeyler de istenecekti. Sayın Bakan geldi ve gitti. Ortada stat yok, stat yerine mini minnacık kapalı bir spor salonumuz var”

SP Giresun Merkez İlçe Başkanı Kenan Karakaya, Çotanak Arena’nın başlamadan çöktüğünü savunarak , Sayın Bakanımız Giresun’a geldiğinde açıklamasında ilk etapta iyileştirme yapacağız, yeni spor salonu yok dedi. Sonra salonu görünce burası bayağı küçükmüş haydi size 3 bin koltuklu bir spor salonu yapalım dedi. İşte bu kadar ne zaman yapılır Allah bilir. Yeşilgiresun Belediyespor basketbolda zirveye oynuyor ve inşallah seneye Beko Basketbol ligine çıkacak. Beko basketbol ligine çıkacak takım için yapılacak salona bakın. 3 bin koltuk. Müteahhitler gelir geçer bu salon bitmez. Basketbol takımımızda küçücük köhnemiş bir salonda oyun oynamaya devam eder. Trabzon’a, Samsun’a salon üstüne salon yapılır, stadyumların sayısı 2’ye 3’e çıkartılır. Bizim milletvekillerimiz ise masal anlatılır. Tıpkı senelerdir Nurettin Canikli’nin bakan yapılacağı masalı gibi. Olmayacağını bildikleri halde her defasında bak bu sefer kesin olacak diye gündeme getirilen, Isıtılıp ısıtılıp önümüze konulan bir masal. Ordu, Samsun, Trabzon ilinden 2’şer 3’er bakan çıkar bizden ne hikmetse hiçbir şey çıkmaz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.