DÜNYA

ERDMANNHAUSEN’DE GERİ SAYIM BAŞLADI

Stuttgart-Münih bölgesinde faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Derneği tarafından 02 Mart 2013 günü organize edilen Giresunlular dayanışma gecesi için artık geri sayım başladı.

İlki geçen yıl yapılan gece için Türkiye-Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden bir çok hemşerimiz katılamak üzere programlarını yaptı.

Karadeniz Giresunlular Dernek Başkanı İrfan Aydemir ” Giresunlu hemşerilerimiz başta olmak üzere, bütün Karadenizli hemşerilerimi gecemizde ağırlamak istiyoruz. Artık geleneksel hale getirdiğimiz dayanışma gecemiz için aldığımız olumlu tepkiler bizleri ateşledi. Giresun kültür ve dayanışmasının en güzel örneklerini hep birlikte sergileyeceğiz. Çocuklarımıza bu geceler vasıtası ile geleneklerimizi ve sıla ile olan bağlarını unutturmamaya çalışıyoruz. Bu  yıl Türkiye’den ve Avrupanın çeşitli şehirlerinden bir çok protokol misafiri ağırlayacağız, derneğimiz doğru yolda ilerliyor. Bizlere bu doğru yolumuzda sahip çıkan herkese, her kuruma teşekkür ediyorum.” dedi.

gece2013stuttgart

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.