SON DAKİKA!

Cumhur Melikoglu nu Kim Neden Yedi?

Sarsinti en çok AK Parti teskilatini etkiledi. Bir kisim Ak Partililer, Cumhur Melikoglu ile Görele’de, Melikogullarina karsi tasfiye süreci baslatildigini ileri sürdüler. 


2005 yilindan bu yana Giresun Il Özel Idare Sekreterligi görevini sürdüren Cumhur Melikoglu’nun görevden alinmasi, Görele’yi derinden etkiledi. Görele’de hemen her yerde, her köse basinda, her iki kisinin konustugu konunun basinda Cumhur Melikoglu’nun görevden alinmasi geliyor. Görele Kamuoyu, Cumhur Melikoglu’nun görevden alinma gerekçesini merak ediyor ve kamuoyuna açiklanmasini istiyor.


AK Partililer Bölündü!


12 Haziran Genel Seçimlerinde, Giresun’un kaderini belirleyen Görele’nin çikardigi oy ve gösterdigi basari ile, bu tür igrenç siyasi oyunlari hak etmedigini söyleyen Göreleli Ak Partililer, “Cumhur Melikoglu görevini siyasi ayirim yapmadan layigi ile yaparken, görevi basinda Giresun’un her ilçe ve köyüne esit muamele ile yaklasirken mükafati bu olmamaliydi. Cumhur Melikoglu’nu görevden alan ve Giresun disinda üstelik daha pasif bir göreve atayan zihniyet, neyin intikamini almak istiyor, açiklamalidir. Bu darbe sadece Cumhur Melikoglu’na degil aslinda Görele’ye vurulan darbedir.” Seklinde konustular.


Parti içindeki “bas yiyiciler” kim?


Cumhur Melikoglu’nun görevden alinma sürecinin bir önceki Vali Mustafa Yaman döneminde basladigi, ancak Vali Yaman’in Cumhur Melikoglu’nun görevden alinmasina sicak bakmamasiyla askiya alindigini ileri süren Göreleli Ak Partililer, “ Giresun AK Parti Il Yönetiminde “bürokrat basi yiyen” bir mekanizma var. Çok açik konusuyoruz bu mekanizmayi çalistirmak isteyenler, Giresun’da rant pesinde kosan muslukçulardir. Sayin Basbakanimiz, her defasinda “Musluklari kestik” diye övünürken Giresun’daki rant muslugunu açmak isteyenleri görmezden gelemez. Cumhur Bey Giresun’da rant muslugunu kestigi için rantçilarin hedefi olmustur,” iddiasini ortaya attilar.


Ayse Melikoglu Faktörü


Cumhur Melikoglu’nun görevden alinmasini degerlendiren bir kisim Göreleli ise, Ayse Melikoglu’nun milletvekili adayligina dikkat çektiler. Cumhur Melikoglu’nun esi olan Ayse Melikoglu’nun siyasete girerek AK Parti’den milletvekili adayligini açiklamasi, iddiaya göre parti içinde bir takim isimleri rahatsiz etmisti. Iddiayi ortaya atan Göreleliler, “Cumhur Melikoglu’nun görevden alinmasi ile Ayse Melikoglu’na “siyasetten çekil” ihtari verilmistir. Ayni ihtar, Görele Belediye Baskani Ertugrul Melikoglu’na kadar uzanmaktadir. Cumhur Melikoglu’nun Çanakkale’ye sürgün edilircesine gönderilmesi ile Ertugrul Melikoglu’na, “ 2 yil sonra yapilacak olan Belediye Baskanligi seçimlerinde aday olma” denmek istenmektedir. Açikça, AK Parti Giresun Yönetimi içinde yuvalanan bir gurup,  Melikoglu ismine karsi savas açmis, siyasi hayatlarini bitirmek istemektedir. Parti içinde bu tür hizipçilik CHP’de yasanir diye bilirdik. Oysa AK Parti’nin hizipçilikte CHP’den asagi kalmadigini görmek utanç vericidir, “ifadelerini kullandilar.


Ya yanlistan dönersiniz ya da


Belediye Seçimlerini kaybedersiniz


Cumhur Melikoglu operasyonunun, Görele adina hazmedilemeyecek kadar agir bir darbe olduguna vurgu yapan Göreleli Ak Partililer, “Genel Seçimlerde canla basla çalistik. Partimizi Görele gibi solcu bir ilçede birinci parti yaptik. Bizim oyumuzla Ankara’ya AK Parti 3 tane milletvekili gönderdi. Cumhur Melikoglu’nun görevden alinmasinda bu 3 milletvekilinin parmagi yoksa meydana çiksinlar. Özellikle Nurettin Canikli bu kallesçe düzenlenen oyuna el atmalidir. Sunu açikça ilan ediyoruz ki, Cumhur Melikoglu’nun sürgün hayati sona erdirilmedigi sürece önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti Görele’de, genel seçimlerde gösterdigi basariyi gösteremeyecektir. AK Parti Görele’de Belediye Baskanligini alamazsa, bunu Basbakanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan’a nasil anlatacaktir? Bunun hesabini iyi yapsinlar, “ diyerek, 2 yil sonra yapilacak olan Belediye seçimlerinde AK Partili olarak AK Parti’nin Belediye Baskani adayini desteklemeyecekleri tehdidinde bulundular.


Haber:Ali Kaya/Görele-Giresun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.