SON DAKİKA!

Danisman Dernegi 13.Olagan Genel Kurulu Yapildi

Istanbul Esenler Atisalan’ninda bulunan dernek merkezinde yapilan olagan genel kurula dernegin 386 kayitli üyesinden 215 kisi katildi. 


 


 

Oldukça heyecanli konusmalarin yapildigi genel kurula misafir olarak Giresun Dernekler Federasyonu (GIRDEF) Genel Baskani Sitki Ada, Esenler Belediye Meclis Üyesi Ünlü Sunucu Musa Ada, Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Aydin, Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) Genel Sekreteri Ethem Bakar konuk olarak katildilar.

Dernek üyelerinin çogunlugunun katildigi hazirun listesindeki imzalardan anlasilinca kongre divaninin olusmasi için üyelerin ortak karari ile Ziya Kaya baskanliga teklif edildi.
Ziya Kaya divan baskani seçildi, divan katip üyeliklerine ise Halil Kaya ile Menderes Kirtay seçildiler. 

Divanin olusmasi ile programa geçildi divanin gündemi okumasi ile öncelikle sehitlerimiz için bir dakikalik saygi durusu ve ardindan istiklal marsi okundu.

Divan baskani Ziya Kaya açilis konusmasini yapti Kaya kisaca “ Giresun Tirebolu Danisman köyü her zaman örnek dernekçilik yapmis ve hemseri dayanismasinin en güzel örneklerini sergilemistir. Bu kongre köyümüze hayirli olsun. “ dedi. 

Daha sonra dernek gelir ve giderleri ile eski yönetim ibra edildi. Dernek baskani Hasan Kaya ve eski baskalarin ortak karari ile tek liste halinde seçime gidilecegini ve tek aday olaraktan Osman Kuzu’nun listesinin oylanacagini açikladi.

Üyelere kendisine bu zamana kadar gösterdigi destege tesekkür ettigini söyleyen Hasan Kaya kisa konusmasini söyle sürdürdü “ Degerli üyelerimiz yaklasik 2 yildir sürdürdügüm dernek baskanligim sirasinda sahsima göstermis oldugunuz özverili destekten dolayi basta yönetim kurulumdaki arkadaslar olmak üzere sahsim adina da ayrica tesekkür ederim. “ dedi. 

Daha sonra kisa konusmalar ile kongreye devam edildi, yeni yönetim kurulunun belirlenmesinden sonra;
Giresun Ili Tirebolu Ilçesi Danisman Köyü Egitim ve Kültür Dernegi yeni yönetim kurulu su isimlerden olustu; Osman Kuzu, Halil Durdu, Sayim Tekin, Kahraman Yilmaz, Osman Kaya, Aydin Tekin, Senol Kuzu, Salim Akgül, Mehmet Yildiz, Denetleme Kuruluna ise Osman Tekin, Mehmet Koca, Aytekin Tekin seçildiler.

Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise Beytullah Günes, Turgay Yilmaz, Osman Çakir, Mehmet Kaya, Iskender Durdu Denetleme kurulu yedek yönetimine ise Ahmet Tekin, Ugur Yilmaz, Mustafa Durdu seçildiler.


Daha sonra yeni seçilen yönetim kurulu adina konusan baskan Osman Kuzu sunlara degindi “ Degerli üyelerimizin sahsim ve yönetim kuruluma yapmis oldugu teveccühe tesekkür ederim. Sizlerin güvenine layik olacagimizdan süpheniz olmasin dedi. Ayrica tek liste halinde seçime gidilmesini saglayan bütün eski baskanlara ayrica tesekkür ederim. “ seklinde konustu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.