SON DAKİKA!

Egitimde Spor u Marka Yapan Kolej

Giresun Özel Çagri koleji SBS’deki Türkiye Birinci olarak, egitimdeki basarisini Sporda da yakalayarak altin yilini yasiyor.


 

2010–2011 Egitim Ögretim Yili faaliyet programinda yer alan Yildizlar Erkek Masa Tenisi il Birinciligi, Çocuk Satranç Giresun Il Birinciligi, Minikler Hentbolda Il Sampiyonu olan Giresun Özel Çagri koleji ard arda aldigi sampiyonluklarla tüm kupalari müzesine götürmeyi basardi.

Hiçbir basari tesadüf olmadiginin altini çizen Giresun Özel Çagri koleji Müdürü Süleyman Diker ”13 yildir ayni bayrak, kültür, inanç, hedef ve gelecegi paylasan insanimiza dünyanin en kiymetli degeri olan egitim hizmetini en güzel sekilde gerçeklestirmeye çalisiyoruz. Okulumuz SBS ‘de Türkiye birincisi olarak hedeflerine bir bir ulasan kurum oldugunu göstermistir. Giresun’un Türkiye geneli basari düzeyinin yükselmesine egitimle katkida bulunan özverili ögretmenlerimiz sporda da ayni basariyi yakalamistir. Emegi geçen ögretmenlerimize ve ögrencilerimizi tebrik ederim” dedi.

 

Küçükler ligi satranç turnuvasinda Çagri Koleji satranç takiminda yer alan Furkan Alperen Kiliç ve Abdulkadir Elmaci tüm maçlarini kazanarak Çagri Kolejini sampiyon yapmanin basarisi ailelerini sevince bogdu.

Türkiye finalinde Giresun’u temsil edecek olan Masatenisi takimi Sivas’ta yapilacak olan Türkiye Sampiyonasina, Çocuk Satranç Kulüpler,12–17 Nisan 2011 tarihlerinde Antalya, Kemer, Limra Otel’de yapilacak Türkiye Çocuk Satranç Ligi Türkiye Finali, Hentbol takimi ise, Amasya’da yapilacak olan Türkiye sampiyonasina hazirlaniyor.
‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim ’i düstur ettiklerini vurgulayan Giresun Özel Çagri koleji Beden Egitim Ögretmeni Serdar Eraslan ”Spor yalniz beden kabiliyetinin bir üstünlügü sayilmaz. Idrak ve ahlâk da bu ise yardim eder. Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatlari seven, fikir terbiyesinde oldugu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmis ve yükselmis olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetistirmek ana hedefimizdir” diye konustu.

 

Giresun Özel Çagri koleji Müdür Yardimcisi Soner Serdar ”Giresun’u en iyi sekilde temsil edecek olan ögrencilerimizi yürekten kutluyorum. Egitimde ve sporda basarilarimiz Ögrenci veli ve ögretmen üçgeniyle katlanarak artacaktir” seklinde konustu.

Amasya’da yapilan Türkiye Küçükler Hentbol Sampiyonasi grup elemelerinde Giresun Özel Çagri koleji üçüncü oldu. Pazar günü sona eren turnuvada çok iyi mücadele verdiklerini anlatan Çagri Koleji Hentbol takim Kaptani Remzi Cankiliç” Çok çekismeli geçen karsilasmalarda Samsun Birinci, Trabzon ikinci Çagri koleji olarak üçüncü olduk” ifadelerini kullandi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.