SON DAKİKA!

DENİZ YILDIZI DERNEĞİ ENGELLİLERİ UNUTMUYOR

Giresun Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği öncülüğünde, Almanya Anadolu Yardımlaşma Derneği ve iş adamlarının katkılarıyla temin edilen tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve bastonlar Giresun’da yaşayan engelli vatandaşlara hediye edildi.

Törende konuşan Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, derneğin kurulduğu günden beri ihtiyaç sahibi ile hayırseverler arasında köprü görevi olduklarını belirterek, alınan emanetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi. Bedensel engellerin yaşam engelli olmamasını temenni eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Atar ise “Engelsiz bir üniversite çalışmalarına önem veren bir üniversitenin Rektörü olarak ve hayata engelli başlayan ve sonradan kazanılan engelleriyle yaşamak zorunda kalan insanlarımıza karşı gösterilen hassasiyetlere ve bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu organizasyonun 10 Aralık Dünya Insan Hakları Günü’ne denk gelmesi de ayrıca anlamlıdır. Engeller engelimiz değildir bakışıyla tüm insanlığa engelsiz bir dünya diliyorum.” dedi.

Giresun Vali Yardımcısı Vali Vekili Barış Demirtaş, devletin sosyal devlet olma görevini yerine getirmek için çeşitli çalışmalarını sürdürürken sivil toplum kuruluşlarına da önemli görevler düştüğünü kaydetti. Vali Vekili Barış Demirtaş, “Bu anlamda Deniz Yıldızı önemli bir misyon üstlenmiş durumdadır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından engellilere 80 adet tekerlekli sandalye, 22 çift koltuk değneği ve görme engelliler içinse 23 adet baston dağıtıldı. Düzenlenen törene Il Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Giresun Müftüsü Muhittin Oral, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Eyüp Çiftçi, hayırseverler, engelliler ve yakınları katıldı.
Giresun Üniversitesi Kültürel Faaliyetler Topluluğu (KÜFAD) öğrencileri de organizasyonun her aşamasında bulunarak destek verdi.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.