Uncategorized

Deniz Yildizi Yemekte Bulustu

Giresun Deniz Yildizi Derneginin yardim gecesi Bakirköy Titanic Otelde yapildi. Giresunlu Is Adami Mehmet Aygün’ün sahibi bulundugu Titanic Oteller zincirine bagli Bakirköy Titanic Otelde yapilan geceye Istanbul ve çevresinde kurulan sivil toplum kuruluslarinin yöneticileri, is adamlari ve sanatçilar katildi. Gecenin onur konugu Giresun Özel idare Genel Sekreteri Cumhur Melikoglu ve Giresun Valisi Mustafa Yaman’in Esi Av. Gülseren Yaman’di.


Slayt gösterimi ile baslayan gecede bir konusma yapan Dernek Baskani Emine Acar, 2006 yilinda kurulan dernegin 4 yil gibi kisa sürede önemli projelere imza tigini söyleyerek “Bu zamana kadar 410 ailenin evinin iç donanimini yaptik. 42 yeni ev yapimini gerçeklestirdik. 4 tane okulun araç gereçleri ve formalari temin edildi. Ögrencilere burs, binlerce aileye gida ve giyim paketi siz yardimseverlerimizin destegiyle gerçeklesti. Biz sizden aldigimiz yardimi baskalarina ulastirma konusundaki çalismalarimizi aksatmadan sürdürüyoruz” dedi. Baskan Emine Acar bu zamana kadar dernegi destekleyen hayirseverlere ve bu gecenin gerçeklestirilmesinde emegi geçen herkese tesekkür etti.


 

Dernek yöneticileri Emine Acar, Berrin Aydin, Ferhat Deniz, Halil Kütük, Ihsan Yüksel ve Aydin Kömürcü’nün sahneye çagrildigi gecede Dernek Baskan Yardimcisi Ferhat Deniz “dernegimizin ismi bizim tarafimizdan degil halkimiz tarafindan önerilmistir. Seyircilerimizden biri meshur deniz yildizi kurtarma hikayesini anlatarak dernegimizin adi deniz yildizi olsun demistir. Biz de bu öneriyi kabul ederek adimizi böylece bulmus olduk” dedi.


Gecede dernek yararina açik artirmaya sunulan Is Adami Remzi Coskun tarafindan yaptirilan bakir üzerine yazilan Ayetel Kürsi tablosunu Is Adami Öner Hekim aldi. Av. Sabri Öztürk tarafindan gece için yapilan iki adet yagli boya tablonun birini is kadini Suna Özbayram digerini de sanatçi Erdal Güvendi aldi.


Gece Tempo Tv’den canli olarak yayinlanirken sunuculugunu Meçhul yapti. Organizatör Hüseyin Mersin tarafindan davet edilen Hüseyin Biçak, Erdal Güvendi, Mürsel Kiziltas ve Gizem Kara geceye türküleri ile renk katarken Giresun Dernekler Birligi Baskani Halil Kütük, Giresun Federasyonu Baskani Hasan Turan, GIRDEF Baskani Sitki Ada, Gebze Giresunlular Federasyonu Eski Baskani Ahmet Balik, BUFED Baskani Ihsan Yüksel, TIRDEF Baskan Yardimcisi Ibrahim Balcioglu, GIMEV Baskan Yardimcisi Ali Aydin gibi stk temsilcileri, Yazar Ismail Kahraman, Giresun Dergisi Sahibi Remzi Mamasoglu ve Gazeteci Murat Aydin ile çok sayida is adami katildi.


 

 

 

Gecede  Av. Gülseren Yaman, Is Adamlari Mehmet Aygün ve Öner Hekim yaptiklari katkilar nedeniyle plaketle onurlandirildilar.

 


Haber ve Resimler: Abdullah Yazici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.