Uncategorized

Bursa Giresunlular Dernegin de Nöbet Degisimi

1991 yilinda Bursa’ daki Giresun gönüllüleri tarafindan kurulan, yaptigi faaliyetler ve organizasyonlar ile Türkiye’ deki Giresun’ lu sivil toplum kuruluslari arasinda parmakla gösterilen Bursa Giresunlular Derneginde yönetim kurulu içinde görev degisikligi yapildi.


40 yildir Giresunlularin gurbette örgütlenmesin de büyük rol oynayan, bikmadan usanmadan Giresunlarin kahrini çeken Bursa Giresunlular dernegi baskani Av.Murat Toker artik emekliligin geldigini belirterek yönetim kurulu baskanligi görevini yapilan oylama ile Orman Mühendisi Üzeyir Aktas’ a devir etti.

Av. Murat Toker önceki aksam yapilan yönetim kurulu toplantisin da dönemi boyunca yapilan organizasyonlari degerlendirerek kendisine destek olan herkese tesekkür etti. Toker yapmis oldugu konusmada sunlara degindi.

Okumak için Giresun’ dan çiktim çikali Giresun adina faaliyetler de bulunuyoruz. Çogu zaman yalnizlik dan yana dert çeksek de bu islerden yilmadik. 23 yil önce   Gurbetçi Giresun adi ile Giresun Dergisini çikararak bölgemizin gelisimine büyük katki sagladik. Bu Gurbetçi Giresun dergisi ile  Sis Dagin da, Karaovacik’ ta, Kazikbelin’ de yapmis oldugumuz senlikler ile Otçu göçünün aslina uygun olarak yapilmasin da ve bu yol ile bölgede turizm adina kalici bir seyler biraktiklarini belirtti. Istanbul’ da, Izmit’ de yapilan Giresun geceleri ile sadece Bursa’ da degil Gurbette Giresunlularin siyaset de etkin rol almalarini sagladiklarini söyleyen Toker, Afyon’ da bulunan  Giresunlular sehitligine resmi törenlerden 1 gün önce giderek atalarimizin o sevincine ortak olduklarini, Gazi Topal Osman agamizin anma törenleri eskiden 15-20 kisi ile gerçeklesirken simdilerde ise yogun bir kalabalik ile gerçeklesmesine katki sagladigimiz için mutluyuz dedi.


 


 

Ayrica Bursa Keles Kocayayla’ da yapilan Otçu Göçü senliginin artik geleneksel oldugunu ve Bursa’ daki Giresunlularin vazgeçilmesi oldugunu belirterek bundan sonra da yapilacak olan Otçu göçü senliklerinin aslina uygun olarak yapilmasi konusunda yeni yönetim kurulu baskanina bilgi verdi.

Borç bataginda aldiklari dernegin suanda düzlüge çiktigini hatta bankada bir miktar parasinin ve 150.000 Tl degerinde bir arsasinin oldugunu söyleyen Toker, bu arsanin alinma amacinin Osman Aga Kültür Merkezi oldugunu belirterek amaci disinda kullanacak olan kisiler direk beni karsisinda bulur dedi. 

 

 

Yeni yönetim kurulu baskani  Orman Mühendisi (solda) Üzeyir Aktas a basari dileklerinde bulunan Toker, böylesine genç bir arkadasimizin dernek baskani olmasi önümüzün hep açik oldugunun göstergesidir dedi.

Yeni baskanimiz Üzeyir Aktas’ da yapmis oldugu kisa konusmada bana verilen görevi layikiyla yerine getirmeye çalisacagim. Önümüzde simdi 19-20 Haziran’da yapacak oldugumuz bir Kocayayla Otçu Göçü senligimiz var, birlik ve beraberligimizi tüm Bursa kamuoyuna göstermek için senlik hazirliklarimiza simdiden baslayacagiz dedi.
 
 
Degisiklik sonrasi Bursa Giresunlular Dernegi Yönetim kurulunda  degisen isimler.
 
Dernek Baskani  : Üzeyir AKTAS
Dernek Bsk.Yrd  : Murat KABADAYI
Genel Sekreter   : Selahattin HÜRÜZ

Haber: Erdal Avci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.