Uncategorized

Dereli Yavuz Kemal in Karla Mücadelesi

Yavuzkemal Belde Belediye Baskani Abdullah Önal, karla mücadele çalismalarinda bütçeden önemli bir kaynak aktardiklarini söyledi.


Belediye Baskani Önal, yaptigi açiklamada, beldede çetin kis sartlarinin hakim oldugunu ve yaklasik 6 ay kis yasandigini ifade etti. Belediye olarak her sene 6 ay boyunca karla mücadele çalismasi yapma durumunda kaldiklarini vurgulayan Önal, bunun belediye bütçesini olumsuz etkiledigini kaydetti.


Beldede karla mücadele çalismalarinda belediye bütçesinden önemli bir kaynak aktardiklarini ifade eden Önal, “Yavuzkemal in denizden yüksekligi yaklasik bin 500 metre. Bazi noktalar 2 bin metreyi geçiyor. Bu nedenle beldede kis mevsimleri oldukça uzun ve çetin geçmektedir. Senenin 6 ayi Yavuzkemal Beldesi ve yöresinde kar yagisi görmek mümkün. Bu nedenle belediye olarak 6 ay boyunca kar mücadelesi yapmak zorundayiz. Bu durum da belediyemiz kaynaklarinin önemli bir kisminin karla mücadelede kullanilmasina neden oluyor.” dedi.


Kar yagisinin beldede halen sürdügünü kaydeden Önal, bazi noktalarda kar kalinliginin bir metreyi geçtigine dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.