Uncategorized

Mustafa Kurdas Milli Gazete Genel Yayin Yönetmeni

39 yildir Milli Gazete nin basinda bulunan Hasan Aksay dan görevi devralan Kurdas, gazetenin dün oldugu gibi bundan sonrada çizgisinde herhangi bir degisiklik olmayacagini, Milli Görüs çizgisine uygun yayin anlayisiyla görevine devam edecegini söyledi.


MUSTAFA KURDAS KIMDIR?


Mustafa Kurdas, 1971 yilinda Giresun’da dogdu. Ilk ve orta ögrenimini Istanbul’da yapti. Bakirköy Imam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite ögrenimi için 1990 yilinda Ankara’ya gitti. Ankara Üniversitesi Iletisim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Fakültenin ikinci sinifindan itibaren Milli Gazete’de faal gazetecilik meslegine basladi.

1992’den beri Milli Gazete’ye hizmet veren Mustafa Kurdas Parlamento Muhabirligi ve Ankara Istihbarat Sefligi görevlerinde bulundu. Uzun süre Mustafa Yilmaz ile birlikte kaleme aldigi Kulis Ankara yazilariyla Milli Gazete okurlariyla bulusan Kurdas, bir dönem TV5 Ankara Temsilciligi yapti. Türkiye Yazarlar Birligi Yönetim Kurulu Üyeligi’nde de bulunan Kurdas halen Medya ve Iletisim Dernegi (MedyaDer) Genel Baskanligi görevini yürütüyor. Ayni zamanda Saadet Partisi Genel Idare Kurulu Üyesi olan Kurdas, evli ve üç çocuk babasi.


 

Kaynak: Internethaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.