SON DAKİKA!

DERELİ’DE BULUNAN CESET RECAİ CAN

Giresun’un Dereli ilçesi Pınarlar köyünde parçalanmış bir erkek cesedi bulundu. Cesedin 1 ay önce esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Recai Can’a ait olduğu ortaya çıktı.

recaicanfatsahaberi

Bir ihbarı değerlendiren güvenlik kuvvetleri saat 14.00 sularında Dereli’nin Pınarlar Köyünde parçalanmış ceset olduğu ihbarı üzerine harekete geçti.

Dereli Cumhuriyet Savcılığının kontrolünde Jandarma ve Akut ekipleri bir erkeğe ait olduğu belirlenen cesedin parçalarını toparlayarak Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderdi.

ATV’nin fenomen programlarından biri olan Müge Anlı’nın uzun süredir izini sürdüğü Ordu’nun Fatsa nüfusuna kayıtlı 44 yaşındaki Recai Can ile ilgili programda ortaya atılan iddialar ve yaşanan son dakika gelişmeleri kafaları karıştırmıştı.

İstanbul Bağcılar’da ikamet eden Recai Can hayvan besiciliği yapan birisidir üzerinde 30 bin lira ile orduya gitmiş orada arkadaşları bir mekana eğlenmeye gitti ardından akrabaları olan Hamidiye hanımın evine gittikten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Ailesinin bu konuda gelininden şüphelendiğini belirtmişlerdi zira gelinleri sevgi hanımın telefonundan başka bir adamla ilgili sevgi mesajlarını gördüklerini ve oğullarının bu nedenle ortadan kaldırılmış olabileceğini iddia etmişlerdi.

Recai Can’ın eşi Sevgi Hanım, “Kocam Ukranya’ya gittiğini bana söyledi eşimin o gün hırsızlıktan dolayı mahkemesi vardı bu nedenle Orduya gitti telefon ile görüşmemizde kötü gelişmeler var diyerek telefonu kapattı.
Ardından ise bana mesaj atarak bu yaştan sonra ceza evine giremem ben gemiye bindim diye mesaj attığını belirtirken başka bir konuda bilgim yok” ifadelerine yer vermişti.

Recai Can, “Karısı Sevgi Can’ın yasak aşkı yüzünden mi öldürüldü? Recai Can’ın katili karısının sevgilisi Mevlüt mü? Recai Can kaçırıldı mı yoksa öldürüldü mü?” gibi sorulara cevap aranıyordu.
Diğer yandan, Recai Can hakkında araştırmalara başlanırken kaybolduğu gün kimlerle beraber olduğu nereye gittiği gibi sorularına cevap bulmak için çeşitli kişilerle telefon bağlantısı yapıldı.

stanbul Bağcılarda yaşadığı belirtilen Recai Can’ın hayvancılık işi ile uğraşmakta olduğu vebu yüzden orduya sık sık gittiği bilgisine ulaşıldı. Adam yaralamaktan dolayı denetimli serbestlikten yararlandığı için düzenli olarak imza vermesi gerekirken o günden beri imza atmadığı da Müge Anlı’nın programında kardeşi tarafından dile getirilmişti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Recai Can’ın eşinin biriyle ilişkisi olduğu iddia edilirken olay kadın o iddiayı yalanlamıştı. “Recai bana dönecek” diyen genç kadının cinayet mi işlediği merak edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.