Uncategorized

Derelinin su problemi kalmadi

Giresun un Dereli ilçesi belediye baskani Zeki Senlikoglu, gerçeklestirdikleri çalismalar sonucu ilçenin içmesuyu sorununu çözüme kavusturduklarini söyledi.

Senlikoglu, yaptigi açiklamada, ilçede içmesuyu sorunun en büyük problemlerden birisi durumunda bulunduguna dikkat çekti. Belediye olarak içme suyu sorununun çözümü için 2 aydir çalismalar yürttüklerini vurgulayan Senlikoglu, ilçenin Akkaya köyünden ilçeye içmesuyu saglandigini dile getirdi.

Gerçeklestirdikleri çalismalar sonucu ilçenin içmesuyu sorununu çözüme kavusturduklarini kaydeden Senlikoglu, “Içmesuyu ilçemizin en önemli sorunlarindan birisi durumundaydi. Öncelikle bu sorunun çözümünü hedefledik. Iki ay süren çalismalarimizin sonunda, Akkaya köyünden sagladigimiz içmesuyunu, ilçe halkinin kullanimina sunduk. Bu hizmetimizle birlikte ilçemizin su sorununu ortadan kaldirdik” dedi.

Senlikoglu, ilçede içmesuyu sebekelerinin kontrol altina alinmasi için de çalismalar yapacaklarini ifade ederek “Sehir su sebekelerini yenileyecegiz. Su sayaci olmayan ev ve is yerlerine sayaçlarini takip kaçak su kullanimini önleyacagiz. Dereli de içmesuyu kullanimin yüzde 50´si kaçak durumda. Halkimizin arasindaki esitsizligi ortadan kaldirmak için kaçak su kullanimini önleyecegiz” diye konustu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.