Uncategorized

DITIB Fatih Camii Kermes Coskusu

Ihsan Incekara NRW

Almanya dan Bildiriyor…

 

Çok kalabalik bir cemaat ve katilimci ile izdihama yol açan kermesin geliri ise caminin yarim kalan islerinde kullanilmak üzere cami yaptirma dernegine bagislandi.


 


 

 

 

3 gün süren ve Türk yemekleri, el emegi göz nuru, giyimden ayakkabiya her seyin cami için satildigi kermese sadece bölgede yasayan Müslümanlar degil Almanlar ve bölgedeki diger yabanci uyruklu insanlarda ilgi gösterdi.


 


 

(Kermese Gazetemiz NRW Temsilcisi Yurtdisinda Giresun Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi Ihsan Incekara, Yurtdisinda Giresun Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Sponsorlarimizdan Dönmez Tour Sahibi Onur Dönmez ve dostlarida katildi.)

 


 

Ogul Onur Dönmez mangalin basinda pisirdi;

 


 

Baba Muammer Dönmez masada yedi.

 

Insaat çalismalari devam eden caminin bahçesindeki tas dösemelerin bitmis olmasi nedeniyle çok güzel bir görünüm almasi tertemiz bir ortamda ibadet ve birliktelik saglanmasi göze hos gelen unsurlardan biriydi.

 

400 civarinda üyesi olan ve her geçen gün büyüyen cami yaptirma derneginin yogun gayretleri ile 3.500 metre kare alanda insa edilen ana kubbesinin yaninda merdiven bosluklarinin üzerine denk gelen iki ayri kubbe ve Avrupa’nin en büyük (30 Metre) minaresi ile dikkat çeken DITIB Fatih Camii adeta bir abideyi andiriyor.

 

Yapilan bu kermes ile birkaç eksigini daha kapatacak olmasi cami dernegi yöneticilerini sevindirmeye yetti.

 

170.000 bin kisinin Oturdugu Mülheim da Nüfusun yüzde 10 nu yabancilar olusturmak da Yabancilarinda %30 civarini Türkler olusturmakta buda yaklasik 6000 kisi demektir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.