Uncategorized

Tirebolu Kuzgun Dernegi Kongresi Yapildi

Dernegin eski ve yeni yöneticilerinin de katildigi kongrede baskanliga oy birligi ile Mustafa Ramazan getirildi.


Kongrede bir konusma yapan Eski Baskan Ali Kamat, üç yil önce büyük umutlarla geldigi baskanlikta istedigi seyleri yapamamanin ezikligini duydugunu söyledi. Kamat konusmasinda “siz degerli hemserilerimin destegi ile geldigimiz yönetimde rutin isleri yaptik. Ancak büyük umutlarla okuyan ögrencilerimize burs projesini maalesef hayata geçiremedik. Ancak yine de sizinle olmak bizlere çok seyler kazandirdi. Giresun ve Tirebolu dernekçiliginde önemli bir yerdeyiz ama daha yapilacak çok seyler var. Insallah seçilecek arkadaslar dernegimizi bizden daha iyi noktalara getirir. Ben bütün gücümle seçilecek arkadaslarimizin destekçisi olacagima söz veriyorum” dedi.


Divan baskanligina seçilen Ibrahim Balcioglu ise yaptigi konusmada “siz degerli hemserilerimin teveccühü için tesekkür ediyorum. Bugün burada 18 yillik bir dernegin 8. genel kurulunu yapiyoruz. Bu bir insan ömrü için kisa sayilmayacak bir süredir. Burada bulunanlarin yas ortalamasinin 35-40 oldugu düsünülürse bunun ne demek oldugu ortaya çikar. Ancak bunu söylerken her seyi basardigimizi da söylemiyorum. Bir adim atilmistir ama daha atilacak çok adimlarimiz vardir. Gelin hep beraber bu adimlari atalim, dernegimizi bir basamak daha yukari çikaralim” dedi.

Diger üyelerin de söz almasi ve diger kanuni formalitelerin yerine getirilmesi ile yönetim seçimlerine geçildi. Mustafa Ramazan baskanligindaki liste oy birligi ile seçildi. Buna göre Mustafa Ramazan, Eyüp Kamat, Hüseyin Inal, Recep Inal ve Nazmi Pirdal Yönetim Kurulu asil üyeliklerine seçildi. Yedek üyeliklere de Ismail Kisacik, Ismail Yigit, Hasan Acar, Nihat Gündüz ve Ibrahim Korkmaz seçildiler. Denetleme Kurulu asil üyeliklerine Ali Kamat, Muammer Gündüz ve Sahin Pirdal seçilirken yedek üyeliklere Mehmet Balcioglu, Mustafa Kamat ve Ayhan Inal seçildiler.


Seçim sonrasi bir tesekkür konusmasi yapan Mustafa Ramazan burada olup oy kullanan herkese tesekkür ederken, burada olamayanlara da önemli mesajlar verdi. “Ben bütün zamanimi dernegin hizmetinde geçirmeye çalisacagim. Dernegimizin itibarini hem sizin nezdinizde hem de baska kurumlar nezdinde en yüksekte tutmaya çalisacagim. Bu konuda bana en büyük destegi simdi verdiniz. Önümüzdeki üç yil boyunca desteginize ve dualariniza ihtiyacim var” dedi.


Eski Baskan Ali Kamat’a plaket yerine “Yitik Cennet Çanakçi” adli bir kitap hediye edilmesi ile son bulan genel kurulda yöre sanatçisi Salih Yilmaz memleket havalarindan olusan bir potpuri ile lokalde bulunanlari costurmayi bildi.


Haber: Ibrahim Balcioglu
           Giresun Medya Platformu

           Genel Sekreteri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.