Uncategorized

DITIB Kitap Fuarina Ilgi Büyüktü

Duisburg’da Astec tarafindan 8. düzenlenen kitap fuarinin açilisi, T.C. Berlin Büyükelciligi Din Hizmetleri Müsaviri Sadi Arslan, Duisburg Anakent Belediye Baskani Adolf Sauerland ve DITIB Sosyal Dayanisma Merkezi Baskani Ali Özdemir tarafindan yapildi. 


8. Duisburg geleneksel  Kitap Fuari Türkiye den 47 Almanya dan 13 yayinevi olmak üzere toplam 60 yayinevini „Kitap en iyi dosttur“ sloganiyla bu yil yerli ve yabanci çok sayida okur ile bulusturdu.

Kitap Fuarinin açilisinda bir konusma yapan Duisburg Anakent Belediye Baskani Adolf Sauerland “kültürlerin yasanmasinin önemine dikkat çekti.  Sauerland, Sehrimizde böyle bir kültür zenginliginin yasanmasi önemlidir. Hele bunun geleneksel hale gelmesi de sehrimiz adina son derece önem arz etmektedir dedi.


DITIB Genel Baskani Sadi Arslan “2010 yilina girdigimiz su günlerde, kitap fuarinin açilisinda vatandaslarimizla birarada olmak bizim için ayri sevinç kaynagi oldugunu ifade etti. Arslan, “Bütün dinlerde oldugu gibi, dinimizin de bizden ilk istedigi ’Okuma’dir. Cenab-i Allah’in ilk emri “Oku“ diye baslar. Fitap fuarinin amaci da kitapseverlerle bulusturmadir. Duisburg gibi Türklerin yogun olarak yasadigi bir sehirde bu fuarin düzenlenmesi mutluluk vericidir. Bugün binlerce kitapsever kitaplarla bulusuyor. Insanliga yapilacak en önemli hizmetlerden bir taneside insanlari kitaplarla bulusturmaktir“ dedi.


DITIB Sosyal Dayanisma Merkezi Baskani ve gazetemiz basyazarlarin dan Ali Özdemir de “8. Duisburg Kitap Fuari nin 2009 yilinin son günlerine ve 2010 yilinin ise ilk günlerine rastlamasi gecmisi hatirlayarak gelecege bakmak acisindan önem arzetmektedir. Yüce dinimizin emri olan okumak bizleri kitaplarla dost yapmistir. Insanoglu yapilan her faaliyetin veya iyiligin karsiliginda bir menfaat bekledigi günümüzde kitaplar okurlarilna verdigi bilgiler karsiliginda bir menfaat beklentisine girmedigi için, kitaplar en vefali dosttur” dedi.


 


 


 

 

DITIB-ZSU GmbH Kitapevi standi, basta Diyanet Isleri Baskanligi ve Türkiye Diyanet Vakfi yayinlari olmak üzere binlerce eserle katildigi fuarda ziyaretciler tarafindan büyük ilgi gördü.

Türk mutfaginin zengin çesitleri, ebru ve hat sanatlari, CD çesitleri, konferens ve konser etkinlikleri ile 24 Aralik 2009 dan baslayan 10 Ocak 2010 tarihinde sona eren 8. Duisburg Kitap Fuari’ni binlerce kitap sever ziyaret etti.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.