Uncategorized

Dev Kadro Giresun da

Orhan Kemal in unutulmaz eseri 72.Kogus muhtesem kadrosuyla 11 subat 2010’da Özel Idare Kültür Sitesi’nde saat 20:30 da tiyatro severlerle bulusacak.Yönetmenligini: Kemal Basarin  yaptigi ve oyuncular arasinda   Yavuz Bingöl,  Kerem Alisik,  dünya güzeli  Azra Akin gibi isimlerin oynadigi 21 kisilik dev kadro Orhan Kemal’in yazdigi ve Türk klasikleri arasinda yerini,  almis 72. Kogus romanindan uyarlanan tiyatrosuyla Giresunlu sanatseverlerle bulasacak. Oyun  Ugur Tamdogan organizasyonu ve Giresun Belediyesi’nin katkilariyla tam bir tiyatro söleni sunacak.


 


                                           Oyun Hakkinda :
Oyun 1941 yilinda Türkiye’de bir cezaevinde geçiyor. Cezaevinin 72 nolu kogusunda çesitli suçlardan yatan “adem babalarin” insanliga özlemi anlatiliyor. Kaptan’in, berbat’in, kaya ali’nin, tavukçunun, lesçinin, kara’nin ve izmirlinin hayata dair düsleri, çeliskileri, asklari ve kavgalari sürmekte olan ii. Dünya savasi’nin etkisinde kalan türkiye’nin toplumsal ve sosyal kosullariyla birlesip önümüze gerçek ve çarpici bir hikâye sunuyor.


 

Saat 20:30 da baslayacak gösteriyi kaçirmak istemeyenler için irtibat : 0537 496 36 85


Bilet satis; M- Store kitap 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.