Uncategorized

Dogankentte 112 acil isyani

Tari, yaptigi yazili açiklamada, son günlerde saglikla ilgili yasanan sorunlardan bir tanesini de kendisinin yasadigini belirtti.

   Geçtigimiz hafta, babasinin rahatsizlanmasi nedeniyle Dogankent Ilçesi Saglik Ocagi doktorlarini aradigini, fakat kimseye ulasamadigini savunan Tari, sunlari kaydetti:

   “Babami acilen Tirebolu Devlet Hastanesi ne götürdüm. Burada acil müdahaleyi yaptilar ve derhal ambulansla Giresun Devlet Hastanesi ne sevk ettiler. Özel hastaneye götürmek istedigimi söyledim. Acilde görevli doktor, bashekimin kesin talimati oldugunu, özele sevk olamayacagini, söyledi.


   Hastamla beraber, Giresun Devlet Hastanesine geldim. Burada da ilk müdahaleyi yapan doktorun, nöroloji doktoruna acilen ulasmasi gerekiyordu. Defalarca aramasina ragmen ulasamadi. Çaresizlik içinde dolasan doktor arkadasa, hastami alip baska hastaneye götürecegimi söyledigimde sevk olamayacagini kendi, istegimle alip götürmem gerektigini, söylediler. 


    Bu yöndeki beyanimi imza altina alarak, hastaneden ayrilmak zorunda kaldi. Ada Hastanesi nde gerekli müdahale yapilarak hastam tedavi görmeye basladi. Durumu son derece kötü olmasina ragmen, suan hekim arkadaslarin söyledigine göre iyiye gidiyor. Simdi yetkililere soruyorum, Dogankent te neden 112 yok? Bizler mesai saati disinda hasta olmayacak miyiz? Devletin asli görevleri neden yapilmiyor? Saglik, egitim ve güvenlik sosyal devletin görevleridir. Bunun kriterlerini neye göre belirliyorlar da Dogankent e 112 Acil Servis kurulmuyor?”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.