SON DAKİKA!

Dogus Sinan Coskun Hayvan Barinaginda

Belediyesi Veteriner Isleri Müdürü Gürcan Oksal, barinakta yilda ortalama 500 köpege asi yapildigini, küpe takildigini ve kisirlastirarak bulunduklari yere birakildigini söyledi.


Sokakta halden düsmüs, yarali ve hasta olan hayvanlarin tedavilerini yaptiklarini ifade eden Oksal, “2009 yilindan bu yana üç dönümlük bir alani hayvanlar için ayirdik. Simdi buraya kedi bakim evi ve hayvan gezinti alani yapacagiz. Dünya Hayvanlari Koruma Günü tüm hayvan dostlarina kutlu olsun”diye konustu.


Giresun Kent Konseyi Hayvanlari Gençlik Meclisi Baskani Dogus Sinan Coskun ise hayvanlara eziyet edildigini ve her gün üzüntü verici haberlerle karsilastiklarini dile getirdi.


Giresun Gençlik Meclisi olarak konuya duyarsiz kalmak istemediklerini kaydeden Coskun, “Sadece bir gün için degil, sürekli buraya gelecegiz. Hayvanlara ne yazik ki iskence de ediliyor. Buna sadece para cezasi veriliyor. Daha agir yaptirimlarin uygulanmasini istiyoruz” dedi.


Konusmalarin ardindan barinaktaki köpeklere mama ve süt verildi. Ardindan barinakta ki bir köpegin kisirlastirma islemi gerçeklestirildi.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.