Uncategorized

Doymuslulari Piknik Heycani Sardi

Istanbul’daki Doymuslular, her yil geleneksel olarak düzenledikleri Piknik Senligi’ni bu sene 13 Haziran Pazar günü yapacaklar. 


Dogankent Ilçesi Doymus Köyü Kültür, Kalkindirma ve Dayanisma Dernegi tarafindan organize edilen ve bu yil 5.incisi düzenlenecek olan “Geleneksel Piknik Senligi”  her geçen yil biraz daha yogun katilimla gerçeklesiyor. Doymuslularin yani sira tüm Dogankentliler ve Giresunlular ile onlarin komsu ve akrabalarinin da davetli oldugu etkinligin bu yil daha hareketli geçmesi bekleniyor.


Dernek Baskani Yakup Kabadayi yaptigi açiklamada : “ Her yil geleneksel olarak düzenledigimiz Piknik Senligi’nin bu yil besincisini düzenleyecegiz. 

 

Bu yilki etkinligimiz Çavusbasi Müzellef Mahallesi Doga Restaurant (Arhavi Restaurant) Piknik alaninda yapilacak. Senligimiz 13 Haziran 2010 Pazar günü saat: 08.00–19.00 saatleri arasinda gerçeklestirilecek olup, yöresel kemençe sanatçilarinin yani sira sürpriz sanatçilarinda yer alacagi konserler düzenlenecektir.

 

Dernegimiz tarafindan organize edilen “5.Geleneksel Piknik Senligi”’ne tüm Dogankentlilerin yani sira komsu ve akrabalarimiz da davetlidirler, herkesi bu birlik ve beraberlik amaçli tanisma ve kaynasma ortami saglayan etkinligimize katilmaya ve birbirimizden kopmadan bu birlikteligi sürdürmeye davet ediyorum” dedi.

 


 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.