Uncategorized

Giresunspor a Cevdet Karatas Bombasi Düstü

Giresunspor mevcut Yönetim Kurulu’nda hem Mali Islerden Sorumlu Baskan Yardimciligi hem de Genel Sekreterlik görevinde bulunan Cevdet Karatas, giderayak  yönetimi topa tuttu.


Giresunspor’daki görevinden neden ayrildigini da samimi bir sekilde itiraf eden Cevdet Karatas’in bu açiklamalari gerçekten çok konusulacak.


Karatas’in açiklamalarini noktasina virgülüne dokunmadan ve yorumsuz olarak yayinliyoruz..


“Baskanin düzenlemis oldugu yemege çagrilmadim. Çagrilsam bile gitmeyecektim. Giresunspor sadece bizlerin degil tüm Giresunlular’in takimidir. Ben ve yönetici arkadaslarimiz Giresunspor’un bütün menfaatlerini korumak ve ligde basarili bir sezon geçirmek için çaba sarf ettik.”


“Son iki üç ay içerisinde Giresunspor’a zarar verecek bazi konularda benim müdahale etmek istemem nedeniyle mevcut baskanla ters düstüm. Bir buçuk sene önce biz yönetime gelirken Giresunspor’un borcu iki trilyon civarindaydi.  Fakat simdi bes trilyon. Benim müdahale etmemin nedeni budur. Çünkü biz bu takimi böyle suni sisirip bu takimi enkaz haline getirilmesini istemiyoruz. Bu takimin hem basarili olmasini, hem de mali bütçesini de muhafaza etmesini istiyoruz ama bu böyle olmadi. Müdahale etmek istedigim konularin en basi buydu.  Son iki üç ay içerisinde kulüpten ayri seklide bulunuyordum. Yönetim kurulumuzdaki arkadaslarimizin bir kismi da benim gibi düsündü. Zaten benim gibi düsündükleri için yemege gelmediler.”


“Giresunspor’a verip de isteyenlere müdahale etmiyoruz. Giresunspor’a vermeyip, alip da kulübü batirmak isteyenlere müdahale ediyoruz. Bugünkü tablo da böyle olmustur. Bugünkü yönetimde yer alan bazi arkadaslar maalesef olmayacaklari alacaklarini yazmistir ve almak için düsünmüs ve pazarlik yapmistir.”


“Kesinlikle bu tip düsüncelerin içerisinde olmayacagiz. Daha temiz, daha seffaf bir yönetim gelirse onlari desteklemek ve devam etmek isterim. Bizim kulübümüzün borcu simdi iki milyondan bes milyona kadar yükselmistir. Bu borcun altindan çikmak isteyen arkadaslarimiz buna müdahale etmistir. Bu borcun altindan çikilamayacagini anlayan diger arkadaslarimiz simdi yeni bir yönetimle gelmek istemistir fakat yanina kimseyi bulamamistir.”


“Ben açik konusurum. Bu kulübün bir lira bile zarari bizim zararimizdir. Ben bu sekilde düsünüyordum. Diger arkadaslarimizin da bu sekilde düsündügünü tahmin ediyorum. Yeni, seffaf bir yönetim gelirse destek olurum. Kadroyu sisirip, takimi batirmaktansa ayagimizi yorganimiza göre uzatip, ondan sonraki sene hedefi büyük koymak lazim. Biz ilk sene ligde kaldik ama bu seneki sisirme sampiyonluk bizi batirmistir.”


“Geçen sene Türkiye sampiyonu olan altyapimiza sahip çikamadik. Ikisini kadroya kazandirdik, digerlerine sahip çikamadik.”


“Levent Eris’in takimimizin basina geçmesinden sonra yaptirdigi çok üst düzeydeki masraflari Giresunspor’un kaldiramayacagi düsünüyorum. Mevcut yönetimle devam etmeyi düsünmüyorum. Baska oluslarda olmam istenirse yeniden görev alabilirim. Diger baskan adayi Osman Çirak bey ile bir ticari hayatim olmadi. Kendisinin iyi bir insan oldugunu düsünüyorum. Kendisi geçmiste bu görevi yapmistir.  Bu bir tecrübedir.  O da bir tecrübe sahibi olmustur. Geldiginde kendisiyle görüsecegim. Kendisinin yönetim listesini bilmiyorum. Teklif ederse sartlar uyarsa onun yaninda olmayi düsünürüm.”


“Mevcut baskanin yeniden aday olup olmayacagi onun kendi düsüncesidir. Bu sartlarda yeniden görev almasi çok zor. Kamuoyu borcun nerden nereye geldigini çok iyi biliyor. Bu borçtan sonra nasil destek olunur, onu kamuoyunun daha iyi bilmesi gerekir.”


“Vali ve Belediye Baskani yeni olusumu yani güçlü bir olusumu görmüs olsaydi, yemege katilirdi diye düsünüyorum. Demekki ortada çok fazla bir sey olmayinca Sayin Valimiz ve Belediye baskanimizin bu ise ciddi bakmadigini anliyorum. Bazi yöneticiler menfaatleri için TSO’ya pankart açtirmis, aleyhinde tezahüratlar yapilmasina neden olmustur. Böyle olursa Giresunlu isadamlari senin yaninda olur mu, olmaz. Vali ve Belediye Baskani geride kalan sezonda bizlere yardimci olmustur.  Belediye de büyük destek olmustur. Bunu inkar etmemek lazim.”Kaynak: Giresunaktuel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.