SON DAKİKA!

DR ADİL EMECAN İLE ZEYTİNBURNU YİNE YENİDEN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından Zeytinburnu Belediye Başkan adaylığı açıklanan Dr. Adil Emecan, aday tanıtım toplantısında binlerce kişiye seslendi.

İstanbul’da Giresunlu olarak ilk ilçe belediye başkanı olan Dr. Adil Emecan, biz hep buradaydık diyerek başladığı konuşmasına ezbere bilininen cep telefonunu okuyarak Zeytinburnu’nu atama bürokratlarla Ankara Beştepe ve Beykoz’da yönetilmesine izin vermeyeceğiz.

Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda salona sığmayan katılımcılar önce fuaye alanına oradan da 15 Temmuz Meydanına taştı. CHP Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Gökhan Zeybek, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Hoşben ve İlçe Yöneticileri, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada, Haberciler Derneği Başkanı Ethem Bakar, Zeytinburnu Eski Belediye Başkan Adayı Mimar Süleyman Uluocak, Demokrat Parti yöneticileri, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, Milli görüşün önde gelen isimlerinden geçmiş dönem Saadet Partisi Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Kadem Emanet, 89-94 yılları arası arasında Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yapan Hasan Yılmaz’da katılımcılar arasındaydı. Zeytinburnuspor taraftar grupları başkanımız ol bizim önderimiz ol bizim diye aralıksız tezahürat yaptılar. Tüm amatör spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı toplantıya, destek için çok sayıda vatandaşta katıldı.

CHP iLÇE BAŞKANI METİN DOĞAN ZEYTİNBURNU BİZİ BEKLİYOR;

Salona baktığında yaşadığı kentin endişelerini ve korkularını bir daha geri gelmemek üzere toprağa gömmek için hedeflenmiş büyük bir Zeytinburnu gördüğünü söyleyerek, katılımcılara ‘Hoş geldiniz’ diyen İlçe Başkanı Metin Doğan, Zeytinburnu’nda 1994-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Dr. Adil Emecan’ın adaylaşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Metin Doğan, 20 yıl sonra Zeytinburnu’nun geleceği için yeniden görev alan Dr. Adil Emecan’ın başkanlığı için toplanan binlerce kişiye bakınca, “Bu gün bu salonda insanların partisini, bölgesini, inancını ve kimliğini sorgulamayan bir anlayışla birlikte, kentin yağma ve talan edilmesine karşı çıkan yürekli insanların buluşmasını görüyorum. Anadolu’nun dört bir köşesinden gelerek, Zeytinburnu’nu Zeytinburnu yapan insanları görüyorum. Sokaklarına anıları, acıları, hüzünleri, sevinçleri, coşkuları ve hayalleri sinmiş insanların buluşmasını görüyorum. Bu salonda bir parti toplantısı değil, büyük bir Zeytinburnu buluşması görüyorum” dedi.

Salondaki kalabalığa bakınca, kent yağmacılarına itaat eden değil, karşı çıkan yürekli insanların buluşmasını gördüğünü söyleyerek konuşmasını sürdüren İlçe Başkanı Doğan, “Bizim ortak sorunlarımız var. İnsani ve vicdani değerlerimizi esas alarak, siyaseti kutuplaşma anlayışından çıkararak, bu düzeni hep birlikte değiştireceğiz” diyerek konuşmasını sürdüren Doğan, “Zeytinburnu’nun kimyasını değiştirdiler. Bekası ile oynayıp, genetiğini bozdular. Bu salonda olanlarla birlikte ya tarih yazacağız, ya da tarih bizi yazacak” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

HASAN YILMAZ’DAN EMECAN’A TAM DESTEK

Alkışlarla sahneden inen Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan’ın ardından konuşan 89-94 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Hasan Yılmaz, salondaki kalabalığa bakınca, eski günlere dönmenin sinyalini aldığını söyleyerek, Dr. Adil Emecan’a başarılar diledi. Dr. Adil Emecan’ın halkçı, katılımcı ve ortak akılla yönetilecek bir belediye oluşturacağı inancında olduğunu söyleyen Yılmaz, “Adil Emecan’a desteğim sonuna kadar tamdır” dedi.

‘HERKESİN OYUNA TALİBİZ’

İttifak görüşmeleri sonucunda, aday çıkarmayarak CHP’li adayı destekleme kararı alınan ilçelerden biri olan Zeytinburnu’nda, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Hoşben’de, 1973 yılında Makedonya dan göçüp gelen bir ailenin çocuğu olduğunu söyleyerek, İstanbul ve Zeytinburnu’nun bu güne kadar çok travmalar yaşadığını söyledi. Kendisine eş, iş, evlat ve yaşam hakkı veren memlekete borcu olduğunu söyleyen Hoşben, Zeytinburnu’nda ki kentsel dönüşüme dikkat çekerek vatandaşlara seslendi, “Sakın ola ki topraklarınız terk etmeyin. Bizler herkesin oyuna talibiz ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuzu ödeyeceğiz” ifadeleriyle, adayları Dr. Adil Emecan’a ve İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na sonuna kadar destek olacaklarını söyledi.

DR. ADİL EMECAN ZEYTİNBURNULULAR’DAN HİÇ KOPMADIM’

Konuşmacıların ardından alkışlarla sahneye gelen CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Emecan, 20 yıl sonra yeniden aday olarak Zeytinburnu halkının karşısına çıkmaktan onur duyduğunu söyledi. Kurucusu olduğu Zeytinburnu Spor’un atkısını Dr. Adil Emecan’a takan kulüp oyuncuları, başkanlığı bittikten sonra da Zeytinburnulular’dan kopmadığını söyleyerek, o sorumluluğu hep üzerinde taşıdığını, elinden geldiğince bir şeyler yapma gayretinde olduğunu ve 53 yıllık bir birlikteliğin birikimini salonda gördüğünü söyledi. “Ben bu şehri ve insanlarını çok sevdim, ölene dek de sevmeye devam edeceğim. Ben halkın adayıyım” diyerek salona seslenen Adil Emecan’a, ilçe başkanlığının hazırladığı video izlettirildi. Zeytinburnu sokaklarında tanınan ve sevilen biri olan Emecan hakkındaki düşüncelerini paylaşan genç, yaşlı, çocuk ve engelli vatandaşların kendisi hakkındaki düşüncelerini dinleyince duygulandı. Video ya son noktayı koyan Milletvekili olan eşi E. Gülizar Emecan ve iki çocuğunun sözleri oldu. “Adil Emecan’la bir eş olarak, bir baba olarak gurur duyuyoruz”

‘TEŞEKKÜRLER ZEYTİNBURNU’

Her yöreden ve her siyasal düşünceden insanları karşısında gören Dr. Adil Emecan, kendisine çok büyü bir görev verildiğini, bu görevi birilerinin değil, halkın kendisine verdiğini ve tek borcunun da bu halka olduğunu söyleyerek konuşmasını sürdüren Adil Emecan, afişlerinde de o yüzden “Teşekkürler Zeytinbunu” diye yazdığını belirtti. Zeytinburnu’nda yeniden aday olması için kendisine bu görevi veren genel başkanına, il başkanına ve ilçe başkanına da ayrıca teşekkür eden Emecan, kendisini ittifakın adayı gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener’e, il başkanına ve ilçe başkanına da ayrıca teşekkür etti.

‘ZEYTİNBURNU’NUN GELECEĞİNİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ’

Zeytinburnu’nun ortak sorunları için muhafazakarı, milliyetçisi, merkez sağcısı, sosyal demokratı, solcusu, cumhuriyetçisi ile hep birlikte çalışacaklarını belirten Dr. Adil Emecan, “Bu mesele her siyasi görüşten, her milletten insanların Zeytinburnu’nun geleceğine el koyma meselesidir”. Zeytinburnu’nun geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

‘20 YILDA ZEYTİNBURNU’NUN YEŞİL ALANLARI GASP EDİLDİ’

20 yıl önce başkanlık yaptığı Zeytinburnu’nun yeşiline, havasına ve boş arazilerine ihanet etmediklerini, o dönemlerde yaptırdıkları okullarda okuyan çocukları bu gün görmenin haklı gururunu yaşadığını belirten Dr. Adil Emecan, son 4 dönemden beri kamu alanlarının işgallerini, deprem toplanma alanlarının gasp edilmesini, sahillerine yapılan binalardan dolayı nefes bile alamadıklarını söyleyerek, “Yaptığım hiç bir şeyi karşılık olsun diye yapmadım, bundan sonra da yapmayacağım. Giderken bizi mutlu eden ardımızdan okunacak bir çift duadır. Aramızda bıraktığımız cemaat vefadır. Baki kalan gök kubbede hoş bir sedadır. Allah hepimize hoş bir seda bırakmayı nasip etsin” diyerek konuşmasını tamamladı. Alkışlarla ve büyük tezahüratlarla sahneye gelen katılımcılara tek tek selamlaşan Emecan, çekilen hatıra fotoğraflarının ardından, “Hep birlikte kazanacağız” dedi.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.