SON DAKİKA!

DR. FATİH DÖLEK’E YAPILAN SALDIRI KINANDI

Giresun’un Duroğlu beldesinde, aile hekimi olarak görev yapan Dr. Fatih Dölek, bir hasta yakını tarafından darp edildi.

Duroğlu beldesinde sağlık merkezine gelmeyen evdeki yakını için ilaç yazmayı reddeden doktora, fiili ve sözlü saldırıda bulunuldu.

Edinilen bilgilere göre, sağlık merkezine gelen Mustafa A., evde bulunan eşi için doktora ilaç yazdırmak istedi. Ancak, Doktor Fatih Dölek, hastayı muayene etmeden ve hastanın rahatsızlığını bilmediği için ilaç yazamayacağını söyledi. Dr. Fatih Dölek, bunun üzerine hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı.

Saldırıya uğrayan Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek verdiği bilgide,”Görev ve sorumluluk alanımda bulunmayan dolayısıyla aile hekimliği yaptığım bölgenin dışından olan bir vatandaş gelerek ortada bulunmayan bir yakını için ilaç yazdırmak istedi.Bende hastanın benim hastam olmadığını söyleyerek hastalığını bilmeden, muayene yapmadan ilaç yazamayacağımı söyledim. Bunun üzerine sinirlenen vatandaşın fiili ve sözlü saldırılarına maruz kaldım” dedi.

Öte yandan yapılan bul saldırı üzerine Giresun Sağlık-Sen Şube Başkanlığı bir bildiri yayınlayarak yapılan saldırıyı kınadı. Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral saldırıyı şiddetle kınıyoruz. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.