SON DAKİKA!

DR. ORHAN ERZURUM VAAT DEĞİL TAAHHÜT EDİYORUM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Erzurum açıkladığı proje ve yapacaklarının vaat değil taahhüt olduğunu söyledi.

Giresun MHP İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısına geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt’ta partisinin seçim bürosu açılışında silahla vurularak hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Erzurum, “Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Faillerin biran önce bulunup cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Basın toplantısına projelerini açıklayarak devam eden Dr. Orhan Erzurum, “Giresun’un kanayan yarası haline gelen çöp sorununu halleden çok güzel bir katı atık dönüşüm tesisini Giresun’a kazandırmak istiyoruz. Bu tesis bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak başkan adayı Dr. Orhan Erzurum olarak Giresun’a, Giresunlu’ya taahhüdümüzdür. Bunlar proje değil bunlar taahhüt olarak sunduğumuz projelerdir. Giresun Belediyesi çöp için yaklaşık 850 Bin TL aylık para harcamakta. Bu katı atık projemizle birlikte belediyeyi 850 Bin TL aylık yükten kurtaracağız. Bu projede belediyenin çöp için hiçbir masrafı olmuyor ve bu projeden kira alarak gelir elde etmiş oluyor. Hiçbir masrafı yok. İhaleye çıkartarak yüklenici firma bütün maliyeti kendisi karşılıyor ve 400 kişide bu fabrikada çalışmış olacak. Tamamen ekolojik ve çevreye hiçbir zararı olmayacak bir tesis” dedi.

“DEPBOY PROJESİ”

Depboy’da şu anda belediyenin tesislerinin olduğu yere 4-5 kattan oluşan, 200 araçtan fazla kapasiteli ve üzerinde sosyal yaşam alanları, düğün salonu, konferans salonu, spor salonları olan komple bir proje kazandıracaklarını kaydeden Dr. Orhan Erzurum “Ayrıca üzerinde seyir terası olan, çay bahçeleri ile bir adet antik tiyatronun olduğu bir proje. Bu projeyi üniversite ve Milli Emlak ile uzlaşı halinde gerçekleştireceğiz ve ilimize hizmet edeceğiz. Bu projede bizim taahhüdümüzdür” diye konuştu.

“ENGELLİLER İÇİN SOSYAL YAŞAM ALANLARI”

“Engelliler için sosyal yaşam alanları oluşturacağız” diyen Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Erzurum, “Kent içinde engelli kardeşlerimizin ulaşım sorunlarını çözeceğiz. Bu da bizim taahhüdümüzdür. Engelli arkadaşlarımızın sorunlarına daha fazla vakıf olabilmek ve daha iyi takip edebilmek için engelliler derneğimizden bir engelli arkadaşımızı belediye meclisine alacağız. Teknik ekip arkadaşlarımız bu konuda araştırmalarını yapıyorlar. Giresun’u engelsiz bir kent yapacağız” şeklinde konuştu.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ULAŞIM VE BARINMA SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Şu anda 20 binin üzerinde Giresun’da üniversite öğrenci bulunduğuna dikkat çeken Dr. Orhan rzurum, “Üniversite Giresun ve Giresun’un geleceği için çok önemlidir. Üniversite öğrencilerine belediye olarak çok fazla önem vereceğiz. Kurulacak komisyon tarafından üniversiteli gençlerimizin tüm sorunları çözülecek. Belediye olarak üniversiteli öğrencilerimizin ulaşım ve barınma sorunlarını büyük oranda çözmek için katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

“ESNAF İÇİN KOMİSYON KURACAĞIZ”

Giresun’un büyük bir bölümünün esnaflardan oluştuğunu kaydeden Dr. Orhan Erzurum, “Giresun’da esnaflık yapmak, ticaret yapmak çok ta zor aynı zamanda. Esnaf arkadaşlarımız çok zor bir sıkıntıda. Belediyemizin bütün ihtiyaçları Giresun’un yerli esnaflarından karşılanacak. Giresun’da olmayan projelerin Giresun’da yapılması teşvik edilecek ve yine bu paraların Giresun içinde dolaşması sağlanacaktır. Bu konuda da belediye içinde bir komisyon kurulacak. Bu komisyon esnaf içinde eşit dağılımı da sağlayacak” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI OLURSAM GİRESUNSPOR’UN BORCUNU KAPATACAĞIZ”

“Giresun ili için 8-9 milyonluk borç büyük bir para değil, kapatılmayacak bir para değil” diyen Dr. Orhan Erzurum, “Belediye Başkanlığı bize nasip olduğunda bu borç kapatılacak, kısa sürede Giresunspor’un borcu sıfırlanacak. Giresunspor hakettiği yere gelecek. Otopark projeleri ile kalıcı gelir aktaracağız. Amatör spor kulüplerimiz de belediyemiz tarafından desteklenecek. Yıllık ve sezonluk masrafları belediye tarafından karşılanacak. Taraftarlarımızda deplasman maçlarına gitmek için sağdan, soldan yardım toplamak zorunda kalmayacak belediyemiz araçlarını otobüslerini ve bütün masraflarını karşılayacak. Bunlar bizim taahhüdümüzdür” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.