SON DAKİKA!

KALICI GELİR TEKLİFİNE KAMU OYU BÜYÜK DESTEK VERDİ

GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından önerilen Giresunspor ve Orduspor’a kalıcı gelir teklifi kamu oyunda büyük yankı uyandırdı.

Giresun Ticaret Ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının faaliyete geçmesinin ardından ortaya çıkacak bazı hizmet sektörlerinin Giresunspor ve Orduspor’a kalıcı ekonomik gelir olarak bırakılmasını önerisi kamu oyundan büyük destek gördü.

Oluşan kamuoyu; Yaşam felsefesi ve değerleri ortak olan Ordu ve Giresun illerinin kaderlerinin de bir olduğu olgusundan yola çıkarak hava-limanından elde edilecek katma değerlerin her iki ile eşit bölüştürülmesi ve bu doğrultuda bir kurul oluşturulması kanısındayız. Bu bağlamda GTSO olarak, her iki ilin valisi, belediye başkanları, milletvekilleri, ticaret ve sanayi odaları ile esnaf odaları birliği başkanlarının içinde olacağı bir toplantı yapılarak kazanımların bölüşümünün kayıt altına alınması ve bu program doğrultusunda hareket edilmesi düşüncesindeyiz. Bu kazanımların da özellikle her iki ilin güzide kulüpleri olan Giresunspor ve Orduspor’a kalıcı gelir olarak aktarılmasını istiyoruz. şeklinde temennilerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.