SON DAKİKA!

Dr.Nihat Yilmaz;Sözlerimizi Tutuyoruz

Kesap Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz net konustu: “Halkimiza  söz verdiklerimizin hepsini tek tek hayata geçiriyoruz.”


Kesap Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, “Kesap halki bize güvensin, Kesap emin ellerdedir, halkimiz bunu bilsin. Kesap’ in tek kurusunu gereksiz yerlere harcamam, harcatmam, elimizdeki imkanlarin tümünü de ilçemize hizmet için kullanacagiz” açiklamasi yapti.


MHP’li Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, “Yaptiklarimiz yapacaklarimizin teminatidir. Halkimiza ne söz verdiysek, hepsini zaman içersinde hayata geçiriyoruz. Uzun vadeli projelerimizi ise yeri ve zamani geldiginde kamuoyu ile paylasiriz” mesaji da verdi.


“BEN SAGLIKÇIYIM, ÖNCE SAGLIK”


Insan için önceligin saglik olduguna dikkat çeken Doktor Belediye Baskani Nihat Yilmaz, “Sözümü tutacagim ve bu halka ben dere suyunu içilebilir hale getirecegim. Kanalizasyon sistemi ile birlikte altyapiya da büyük önem vererek, Karabulduk’ tan itibaren ilçe çikisina kadar dere suyunu tertemiz yapacagim” diye konustu.


GÖNEP KÖPRÜSÜ DAHA GÜVENLI


Göreve basladigi ilk aylarda agir sel afeti karsisinda ekibi ve çalisanlari ile ilçe halkinin da destegini arkasina aldiklarini belirten Belediye Baskani Yilmaz, “Yaralarimizi hemen sardik ancak agir hasar gören bölgelere ise daha çok önem vererek ayni sikintilarin yasanmamasi için çaba harcadik. Bu amaçla onlarca mahalle ve köyümüze ulasim saglayan Gönep Köprüsü’ nü onardik ve ulasim artik daha güvenli hale geldi. Köprüyü güçlendirdik, tamamen yeniledik, bu proje için 150 bin lira harcandi” dedi.


SU 50 BIN NÜFUSA YETECEK


Yeni su projesi ile birlikte ilçenin yüzyillik su ihtiyacini karsilayacaklarini da ifade eden Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, “Ilçe agi içindeki bütün asbestli su borularini degistirecegiz. Kesap’ in su sikintisi olmayacak, suyumuz ileriye dönük 50 bin merkez nüfusumuza yeterli olacak sekilde proje hayata geçecek. Bunu yani sira su ve kanalizasyon sistemleri ilçemiz için yeterli olacaktir” diye konustu.


SEHITLER PARKI TAMAMLANDI


Kesap’ in çehresini ellerindeki dar imkanlara ragmen yeni projeler gelistirerek her geçen yil degistirdiklerini de dile getiren Belediye Baskani Yilmaz, “Sahilimizdeki yeni projemiz olan Aziz Sehitlerimiz’ in anisina yaptirilan Sehitler Parki’ miz halkimiza en kisa sürede hizmet verecek. Isiklandirmasi yapildi, yürüyüs kulvari, çocuk oyun ve dinlenme alanlari ile ilçe halki Karadeniz’ e karsi oksijen alacak, burasi bulusmalarin adresi olacak. Yaz döneminde ise diger bölgelerimizde de bu tür dinlenme alanlarini yapacagiz” dedi.


CEKETINI ALDI ÇIKTI, BINAYI MYO’ YA VERDI


Kesap’ in sevilen ve çaliskan Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, “Kesaplilar’ a egitimin önemini her zaman anlatiyoruz. Söz verdik, bu ilçede de Meslek Yüksekokulu tabelasi olacak dedik, ceketimi aldim, tüm birimlerimizle beraber ayri bir hizmet binasina geçtik, eski binamizi ise Kesap MYO’ ya verdik. Artik hedef büyüttük, Kesap’ a fakülte için çabaliyoruz. Ugurca Mahallesi bölgesindeki 22 dönüm arazimize fakülte binasi yapmak için ugrasiyoruz. Yeni hizmet binamiza da tüm birimlerimizle uyum sagladik, eksiklerimizi gideriyoruz, asansör isi de kisa sürede bitecek, ögrencilerimiz için ise yeni binamizin üstüne 200 ögrencinin barinabilecegi yurt açmak istiyoruz” ifadesini kullandi.


OKUYANA DESTEK DEVAM EDECEK


Kesapli üniversite ögrencilerine yönelik burs uygulamasinda sayiyi her geçen ay artirdiklarini ifade eden Belediye Baskani Yilmaz, “250 ögrencimize yardim yapiyoruz. Su an 250 ögrencimiz daha basvuru yapti. Bu ögrencilerimizle birlikte burs verdigimiz ögrenci sayisi 500’ü bulacak. Yari yil tatilinde 250 ögrencimize de 100’ er TL burs yardimi yapacagiz” diye konustu.


BU ILÇEDE ULUSAL MARKETE GEÇIS YOK

Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, su an tek ulusal marketin Kesap ilçesi oldugunu belirterek, “200 esnafimiz zaten zorlu ekonomik sartlarda sikintiya düsecektir, ulusal market açilirsa esnaflarimiz etkilenecek. Baski yapiyorlar, mahkemeye veriyorlar, direniyorum, yasal olmayan yetkiler kullaniyorlar, esnafimizin arkasinda olacagiz” mesaji da verdi.


SISTEM DEGISTI, CENAZE NAKIL ARACI ALINDI


Yeni saglik sistemi çerçevesinde uygulanan Aile Hekimligi’ nde belediyeye ait ambulanslarin kullanilamadigini belirten Belediye Baskani Yilmaz, “Ambulans sözüm vardi halkima. Uygulama yeni hayata geçti, biz de ilçemiz için önemli bir ihtiyaç olan cenaze nakil araci almaya karar verdik. Vatandaslarimiz da son derece bu hizmetten memnun olduklarini ifade ediyor. Bu arada cenaze hizmetleri birimimize bir imam hatip alarak, sahipsiz ve yoksul vatandaslarimizin cenazelerinde görevlendirecegiz. Araç parkimiz ise genisliyor, 140 bin lira degerinde Fen Isleri bünyesinde kullanilmak üzere sifir kamyon da alarak hizmete sunduk” dedi.


GIDA YARDIMLARI DEVAM EDIYOR


Yardima muhtaç ailelerin ayagina hizmeti götürerek belediye görevlilerinin gida yardimlarini yaptigini da belirten Kesap Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, “Gida paketlerini bizzat evlerine teslim ediyoruz. Gerçek ihtiyaç sahiplerini buluyoruz. Su ana kadar yeni yilin ilk ayinda 200 aileye yardimda bulunduk, yil sonuna kadar yardim yapacagimiz aile sayisi bin 500’e ulasir” diye konustu.

ISSIZLIK DÜNYA ÜLKELERININ SORUNU


Kesap’ in en büyük sorununun istihdam oldugunu vurgulayan Belediye Baskani Yilmaz, “Her yerde ayni sikinti var, issizlik sorunu Kesap’ in, Giresun’ un, Türkiye’ nin degil dünya ülkelerinin sorunu. Bütün issizleri de belediyeye doldurmamiz mümkün degil. Özellikle üniversite mezunu çok issiz kardeslerimiz var. Biz ilçemize yatirimcilari tesvik ederek istihdam yaratmak istiyoruz. Yatirim alani için arazi sikinti var, yatirimcilarimizla temas halindeyiz, arazi arayisindayiz” dedi.


HALKIMA SÖZ VERDIM, ADAY DEGILIM


MHP’ li genç Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, milletvekili adayligi için net konustu, “Ben Kesaplilar’ a söz verdim. Bes yil boyunca bu makamda olacagim dedim. Benim tek hedefim milletimden aldigim yetki ile birlikte Kesap’ a kalici ve sorunlarinin çözümüne odakli hizmet verebilmektir, benim gündemimde adaylik falan yok. Bes yillik görev süresi sonunda zaman her seyi gösterir, bekleyelim ve görelim” ifadesini kullandi.


MEVLID KANDILINIZ MÜBAREK OLSUN


Kesap Belediye Baskani Dr.Nihat Yilmaz, yeni yilla birlikte belediyenin tüm birimleri ile çalismalarini sürdürecegini, yeni projeler gelistirecegini de belirterek, “Pazartesi günü idrak edecegimiz mübarek Mevlid Kandili’ nin tüm insanliga, Islam alemine ve degerli hemsehrilerime hayirlar getirmesini diliyorum” dedi.


Kaynak : Kesap Ekspres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.