Uncategorized

Dr.Orhan Erzurum Ak Parti Atesle Oynuyor

Ülkenin bugünkü karanlik tablosu ve silahla arkalanmis bölücülük taleplerinin çok kritik ve endise verici bir noktaya ulastigini belirten Erzurum, yayinladigi basin açiklamasinda, “Nitekim Türk milleti dozu ve seviyesi gittikçe artan bölücülük zehri ile gün geçtikçe gücünü ve dermanini kaybetmektedir. Ilave olarak Türkiye Cumhuriyeti sorumsuz ve milli beklentilere duyarsiz bir hükümet esliginde tarihinin en sancili sürecine girmis haldedir” ifadelerine yer verdi.
Erzurum söyle devam etti; “Özellikle, hain terör örgütünün 12 Haziran sonrasindaki artan saldirilari ve bunun sonucunda bir aylik zaman zarfinda onlarca vatan topraklarina emanet edilmesi musallat olan belalar hakkinda herkese bir ipucu vermektedir.
Imrali’da yatan caninin mesru bir aktörmüs gibi pervasizca beyanatlar vermesi ve yattigi yerden çetesine talimatlar yagdirmasi AKP’nin gaflete varan siyasi durusunun eseri ve hazin bir neticesidir.
Maalesef bir tarafta güvenlik güçlerimiz durmadan sehit olurken, diger tarafta AKP zihniyeti fütursuzca terör masalariyla mutabakat zeminleri olusturma gayretindedir.
Türk devlet gelenegi ve milletimizin asirlari asan itibari, sayginligi, kudreti ve haysiyeti AKP elinde iki paralik olmustur. Bugünkü tabloda AKP, Imrali’da yatan haine neredeyse teslim olmus ve ülkemizin kaderi bu caninin insafina terk edilmistir.”
“Son günlerdeki kanli terör saldirilarindan dolayi bunalan ve sabri tasan milli vicdanlari aldatmak ve gündem degistirmek amaciyla Kibris meselesinde Avrupa Birligine sanal meydan okumalar da Basbakan’i asla aklamayacak ve yaptiklarini unutturmaya yetmeyecektir” diyen Erzurum sunlara yer verdi; “Üniter devlet yapimizin tasfiye edilmesini istahla ve hevesle bekleyen, milletimizin parçalanmasi için gece gündüz faaliyet gösteren bölücü mihraklar esasinda AKP’yle ayni fikir ve hedefte bulusmustur.
Bu kapsamda, hükümetin bir bakaninin demokratik özerklik fitnesini dahi tartisabileceklerini söylemesi, AKP’nin hain terör örgütü ile ayni kareye düstügünün açik ve net resmi olmustur. Devletin varligi ve bagimsizligina, vatanin ve milletin bölünmez bütünlügüne yönelik bu vahim tacizin, bizzat tek basina iktidar sorumlulugu üstlenmis AKP zihniyetinden gelmesi elbette çok ciddi bir kirilma ve sapma olarak karsimizdadir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.