SON DAKİKA!
giresuntürkiyebayragipolonyada

DÜNYA GİRESUN’U KONUŞTU

28 Nisan 1 Mayıs Tarihleri arasında Polonya’nın Gliwice şehrinde yapılan 2012 Word Cup Paletli Yüzme Yarışmalarında Türkiye’yi temsil eden Giresun Mavi Mercan Paletli Yüzme Takımı Şampiyonanın ilgi odağı oldu.

dunyagiresun

2012 yılı içinde yurt içi yarışmalarda elde ettiği dereceler ile bu sezon ilk defa bir uluslar arası müsabakaya davet edilen Giresun Mavi mercan Paletli Yüzme Takımı katıldığı bu ilk uluslar arası yarışmalardan yüzünün akı ile çıkmayı başardı.

2010 yılında kurulan ve daha çok yeni başladığı bir branş ta yaptığı çalışmalar ile yurt içinde yıllardır paletli yüzme branşında faaliyet gösteren bir çok kulübü arkasına alan Giresun Mavi Mercan davet aldığı Word Cup’ta göz dolduran sporcuları şampiyonaya katılan ülkelerin ilgi odağı oldu.

furkanaydogan4oldu

muhamametsinaertekin

Giresun Mavi Mercan Paletli Yüzme Takımı Teknik Direktörü ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Giresun İl Temsilcisi Cüney Şipal “ İlk kez bir uluslar arası müsabakaya katıldık. İmkânlarımız ölçüsünde bu yarışmalara Giresun Olimpik Yüzme Havuzunda sabahları 4 de antrenman yaparak hazırlandık. 4 sporcu ile katıldığımız ve dünyada bu sporda en prestijli turnuva olan kulüpler arası dünya şampiyonasında sporcularımız kendi derecelerini bir uluslar arası müsabakada deneme şansı elde etti. Muhammet Sina Ertekin bu sporda çok yeni olmasına rağmen kendi yaşıtları arasında Dünya birincisi ve genel dünya klasmanında 12. Oldu. Furkan Aydoğan ise Çift Palet’te Dünya 4. Oldu bu başarılar şuanda bişey değil gibi görülebilir ama 2010 yılında kurulmuş bir takım için çok büyük bir başarıdır. Bizleri ilk defa böyle bir turnuvada gören dünya kulüpleri şaşkınlıklarını gizlemediler. Bu günlere gelmemizde bizlerin her zaman destekçisi olan başta, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı, Başkan Yardımcıları, Genel Sekreteri, Başkan Danışmanı Gazeteci-Yazar Ethem Bakar ve her zaman Maddi Manevi Desteğini Veren Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ve Giresun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Zeki Atlı’ya teşekkürü borç biliyorum.” Dedi.

Sporcularımız İlgi Odağı Oldu;

rusyarekormen

kizlariresunlularabayildi

dunyarekortmenlerigiresun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.