SON DAKİKA!

Egitimde Basari Haberi Özel Sektörden

  Özel Çagri Koleji Müdür Vekili Ömer Yüzbasi, kolejde düzenledigi basinda, ögrencileri Mehmet Taha Dinç ile Muhammed Emin Yasli sorularin tamamini dogru yapip 500 tam puan ile Türkiye birincisi olduklarini, yine il genelinde ilk 20’de 8 ögrencilerinin oldugunu, böylelikle Giresun tarihinde bir ilke imza attiklarini ifade etti.

 

Ögrencilerin basarisi ile büyük mutluluk yasadiklarini belirten Yüzbasi, kolejin basarilarini her geçen yil artirdiklarini kaydederek,”Geçen sene SBS 7.sinif Türkiye birincisi olan ögrencimiz Mehmet Taha Dinç bu sene de SBS 8 sinifta Türkiye birincisi olarak büyük sevinç yasatti. Yine, SBS 8.sinif ilkögretim sinavinda Muhammed Emin Yasli’da Türkiye birincisi olarak Giresun tarihinde bir ilke imza atmistir.” dedi.

Fen, Anadolu, Sosyal Bilimler ve diger bazi meslek liselerine 2010-2011 ögretim yili için yerlestirmede kullanilacak Ortaögretime Yerlestirme Puanlari (OYP) açiklandigini ifade eden

 

Çagri Koleji Müdür Yardimcisi Ömer Yüzbasi, sunlari aktardi:
“Milli Egitim Bakanligi (MEB) Ortaögretim Kurumlarina Geçis Sistemi çerçevesinde Ortaögretime Yerlestirme Puani (OYP) ile ögrencilerin 6, 7 ve 8. Siniflardaki SBS puani  ve Yil Sonu Puanlarina dayali olarak her yila ait Sinif Puanlarinin birlestirilmesiyle hesaplama yapti. Buna göre Mehmet Taha Dinç498,969 ile Türkiye besincisi oldu. Bu basari grafigi ögrenci veli ögretmen üçgeniyle artarak devam edecektir.”

SBS 8’de Türkiye birincisi olan Mehmet Taha Dinç, elde ettigi basariyi bekledigini vurguladi.
Dinç, Istanbul Lisesi ve Fatih Fen Lisesi’nden birisini tercih etmeyi düsündügünü dile getirerek,”Bu basari sadece benim elde ettigim bir sonuç degil. Çünkü Çagri Koleji ve Ikbal Anafen Dershanesi ögretmenlerimle beraber gecemizi gündüzümüze katarak bu yüke omuz verdik. Bu basari benimle beraber okulumun ve dershanemin basarisidir. Tüm ögretmenlerime ve beni yalniz birakmayan aileme tesekkür ediyorum.” diye konustu.

GIRESUN IKBAL ANAFEN’IN BÜYÜK BASARISI


 

 

Öte yandan Giresun Ikbal Anafen Dershanesi ise büyük bir basariya imza atti.
Giresun Ikbal Dershanesi Anafen Müdürü Taner Yener, yaptigi açiklamada, dershanelerinin bu yil yapilan SBS sinavinda 3 Türkiye birincisi çikararak, Giresun adina çok önemli bir basariya imza attiklarini kaydetti.

Yener, Giresun Çagri Koleji ögrencileri Mehmet Taha Dinç ve Muhammed Emin Yasli ile Giresun Merkez Mustafa Kemal Ilkögretim Okulu ögrencisi Esna Sifai Yilmaz’in tüm sorulari cevaplayarak Türkiye birincisi olduklarini aktardi.
 “Basari sevgiyle dogru orantilidir.” diyen Taner Yener, sözlerini söyle sürdürdü:
“Bizlere Türkiye birinciligi mutlulugu yasatan ögrencilerimiz Giresun’un yüz aki olmayi basardilar. Bu basarilar Giresun’umuzun basarisidir. Bu basarilarda emegi geçen Sayin Valimize, Milli Egitim Müdürümüze, Okul Müdürlerimize, Okul Ögretmenlerimize ve Dershanemiz ögretmenlerine tesekkür eder basarilarinin devamini dilerim” seklinde konustu.

Ögrencilerinin basarilarinin tesadüf olmadiginin altini çizen Yener,”Planli, özverili ve disipli çalismalarin karsiligini elde ettigimiz üstün basari ile aldik. Bundan sonra yapilacak en önemli konu tercihleri dogru yapmaktir. Velilerimize bu konuda tüm destegin verilecektir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.