SON DAKİKA!

ELİF KILIÇ PROTEZ KOL BEKLİYOR

Trabzon’da geçirdiği trafik kazasının ardından bebeğini korumak uğruna kolunu kaybeden Giresunlu Elif Kılıç, protez taktırmak için gözyaşları içinde yardım istedi.

Henüz 17 yaşında anne olan ve şuan 19 yaşındaki Elif Kılıç’ın yardım isteği yürekleri burktu.

24 Haziran 2013’de Trabzon-Beşikdüzü yolu üzerinde eşi Refik Kılıç ile bir düğünden dönen 19 yaşındaki Elif Kılıç, otomobilin şarampole yuvarlanması ile büyük bir şok yaşadı.

Meydana gelen kazada bebeğini korumak isteyen genç annenin kolu, devrilen otomobilin altında kaldı. Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Elif Kılıç, sağ kolunu kaybetti. 17 yaşında anne olan Kılıç, bebeğine tekrar daha iyi bakabileceği günlerin hayali ile gözyaşı döküyor.

“PROTEZ KOL İÇİN 52 BİN TL GEREKLİ”

Kazanın ardından zor günler geçiren Elif Kılıç’ı tekrar hayata ise bebeği Tahir Berk bağladı. Bebeğine daha iyi bakabileceği günü iple çeken Elif Kılıç, gözyaşları içinde protez takılması için yardım istedi. Kol için 52 bin TL’ye ihtiyaç duyduklarını belirten Kılıç, bir miktarını ise devletin karşıladığını söyledi.

Kazayı anlatırken adeta o anı tekrar yaşayan Elif Kılıç, “Düğünden geliyorduk. Eşim, çocuğum ve ben ön tarafta oturuyorduk. Araba birden sağ tarafa yattı. Çocuğum çok korktu, ben de o zarar görmesin diye ayaklarımın altına aldım. Kolum camdan dışarıya çıktı. Çocuğum hayatta olduğu için çok seviniyorum. Ben hayattayım ve çocuğuma bakmak istiyorum. Sol kolumla iş yapsam da olmuyor. Çocuğumun üstünü başını rahatça giydirmek, bezini bağlamak istiyorum ama olmuyor. En azından protez kol takıldığı zaman bir ümidim var. Onun için bir miktar para lazım. O miktar paranın bir kısmını devletimiz karşılıyor ama geri kalanı ödeme imkanım yok” dedi.

“UYKUDAN UYANINCA KOLUM VAR ZANNEDİYORUM”

Rüyasında kaza anını sürekli gördüğünü ifade eden genç anne, “Yatağa yattığım zaman, gözümü açtığım zaman o kaza gözümün önüne geliyor. Kolum var sanıyorum ama uyandığım zaman kolumun olmadığını fark ediyorum. Çocuğum uyansa, ‘kucağıma alayım’ diyemiyorum. Tek kolla hayatı yaşamak çok zor. Ben protez kol istiyorum. Kas sinirlerim ölmeden bu protezin takılması lazım. Bu 2.5 ay içinde kolumun takılması lazım. Hayırseverlerin bana gerçekten yardım etmesini bekliyorum” diye konuştu.

Kolun takılmaması durumunda bütün hayallerinin yıkılacağını ifade eden Kılıç, “Hastanede bile bu umutla yaşadım. Bu kol takılacağı zaman çocuğuma bakacağım ümidiyle yaşadım. Eğer bugün oğlum büyüdüğü zaman ‘anne koluna ne oldu’ dediği zaman, ‘oğlum seninle birlikte kaza geçirdik’ diyeceğim” şeklinde konuştu.

“BENİM KOLUMU KESİP, KIZIMA VERİN”

Elif Kılıç’ın annesi Fatma Sarı ise, kızının kaza geçirdiğini duyunca hemen hastaneye gittiğini belirterek, “Hastanede yavrumu o şekilde gördüm. ‘Benim kolumu kesin verin’ dedim. Ben yaşadım yaşayacağım kadar. Yeter ki yavrum kolsuz olmasın. Onun hayalleri var. 20 yaşında daha çiçeği burnunda. Annelere sesleniyorum. Ne olursunuz yavruma yardım edin” dedi.

Memleketi Giresun’dan İstanbul’a gelen Elif Kılıç, özel bir klinikte tedavi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.