SON DAKİKA!

ELLERİ ÖPÜLESİ MELAHAT GÜREL

Giresun’un Görele ilçesindeki bir çok arazisini okul ve cami yapımı için bağışlayan Melahat Gürel, FİSKOBİRLİK’in satışa çıkardığı gayrimenkuller arasında bulunan ilçedeki araziyi satın aldı.

FİSKOBİRLİK, marketler zinciri bulunan bir firma tarafından üzerinde ipotek bulunduğu iddia edilen ilçedeki gayrimenkulünü satarak ödemeye çalışırken, Melahat Gürel’in, katıldığı ihaleyi kazandığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, FİSKOBİRLİK’in iptal edilen ihalesinde 2 milyon 550 bin TL bedelle satışa çıkardığı Görele’deki arazisinin üzerinde ihaleye giren firmanın ihale bedeli kadar ipoteği bulunuyordu. Görele’deki FİSKOBİRLİK gayrimenkulünün marketler zinciri bir firmaya satışını arzu etmeyen ilçenin önde gelen zenginlerinden Melahat Gürel de ihaleye katıldı. FİSKOBİRLİK’in Görele’deki arazisinin satışı için yapılan ihalede Melahat Gürel, 3 milyon 500 bin TL ile en yüksek teklifi verdi. Melahat Gürel’in bu davranışı ise ilçe halkı tarafından takdirle karşılanırken, Melahat Gürel’in ihaleyi kazandığı bu araziyi de yine ilçede bir eğitim kurumuna bağışlayabileceği yorumları yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.