SON DAKİKA!

ERGÜN PENBE ZOR BİR DÖNEM GEÇİRDİK

Spor Toto 2’inci Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Giresunspor’un teknik direktörü Ergün Penbe, kendilerinden büyük beklenti olmasına rağmen istenen başarıyı yakalayamadıklarını belirtti, “Çok zor dönemlerden geçtik” dedi.

Ergün Penbe, bugün Mustafa Kemal Ortaokulu’nda katıldığı söyleşide yöneltilen sorulara cevap verdi. Öğrencilerin ligdeki durumlarını değerlendirmesini istediği Ergün Penbe, şunları söyledi: “İyi bir kadromuz vardı ama bunu bir türlü skorlara yansıtamadık. Bir şehrin bizlerden ligde kalma beklentisi vardı. Onu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz ancak daha iyi yerlere gelemediğimiz için üzgünüz. Çünkü gerçekten çok iyi bir kadromuz var ama takım ruhunu bir türlü yansıtamadık. Bu yüzden de son haftalara kadar kümede kalma mücadelesi verdik. Takımız ligde kaldı ama beyin olarak çok yorulduk. Sakaryaspor ile oynadığımız karşılaşma sonrasında bayağı yıprandığımın farkına vardık. Bir hafta maç oynamadık ve ailemin yanında çok iyi bir dinlenme fırsatım oldu.”

Gelecek sezonda göreve devam edip etmeyeceği konusunda da koşan Ergün Penbe, şöyle devam etti: “Ben Giresun’a Başkan Mustafa Bozbağ olduğu için geldim. Birbuçuk yıllık sözleşmem var ancak bazı şeyleri konuşmak için erken olur. Önce başkanımızın devam edip etmeyeceği netlik kazanmalı. Ondan sonra biz zaten oturup konuşuruz. Kongre sürecini bekleyip görmek lazım. Ben hep çalışmaya devam etmek istediğimi söylüyorum. Düşüncelerim bu yönde. Ancak başkanımız da çok yoruldu, yıprandı ve yeterliği desteği alamadığı düşüncesinde. Giresun’da olmaktan ve Mustafa Bozbağ’ın başkanlık yaptığı bir yönetimle çalışmaktan mutluyum. Gönlümden de Mustafa Bozbağ’ın devam etmesi geçiyor ama bekleyip göreceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ergün Penbe, hafta sonu sahalarında oynayacakları Sarıyer maçının hazırlıklarını da tesislerde yaptıkları antrenmanla sürdürdüklerini sözledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.